Rodzaje najpopularniejszych zakładów bukmacherskich

Chcąc dobrze typować zakłady bukmacherskie, warto wcześniej zapoznać się z ich rodzajami. Operatorzy często proponują nawet kilkaset typów zakładów, jednak w rzeczywistości warto pozostać przy tych najpopularniejszych. Poniżej przedstawimy Ci rodzaje zakładów, wraz z krótkim omówieniem ich plusów i minusów.

Zakład na zwycięstwo drużyny – 1X2

Ten typ zakładów jest zdecydowanie najpopularniejszy i występuje w niemal każdej dyscyplinie. W ramach tego zakładu obowiązkiem gracza jest wytypowanie czy podczas spotkania padnie remis, czy wygra drużyna gospodarzy lub gości. Kursy w tego typu zakładach zależą od kilku czynników, w tym miejsca drużyn w tabelach rozgrywek, aktualnej formy zawodników oraz tego, czy dana drużyna jest gospodarzem, czy gościem.

Największą zaletą tego typu zakładów jest ich wysoka dostępność i stosunkowo wysoka szansa na wygraną. Jednak nie da się ukryć, że jest to zakład mocno oklepany, a przy tym często występują niskie kursy.

Podpórka – 1X, 2X, 12

Chcąc zwiększyć swoje szanse na wygraną można dodatkowo zdecydować się na wytypowanie dwóch rezultatów: 12, 1X lub 2X. ich zdecydowaną zaletą jest bezpieczeństwo zakładu oraz możliwość podbicia kursu. Jednak należy się liczyć z niskimi kursami i uzyskaniem pełnego rozstrzygnięcia po zakończeniu spotkania.

Under/over

Klasyczny przykład zakładu dwudrogowego, w którym zadaniem typera jest określenie, czy dany zawodnik lub drużyna zgarnie więcej lub mniej punktów/goli, niż wskazane przez bukmachera.

Wśród plusów tego zakładu można wyróżnić jego wysoką popularność i prostotę typowania, a także możliwość znacznie szybszego rozstrzygnięcia. Jednak i tutaj pojawiają się minusy, wśród których te najbardziej zauważalne to niska atrakcyjność kursów i możliwość szybkiego przegrania zakładu.

Strzelec bramki

Rynek ten dotyczy ścisłego określenia indywidualnych osiągnięć zawodników. Tutaj największe szanse na wygraną można uzyskać, typując czołowych napastników, a także piłkarzy, którzy biorą udział w stałych fragmentach gry. Musisz jednak liczyć się ze znacznie niższymi kursami. Warto przy tym pamiętać, że zakłady te są dostępne wyłącznie podczas najpopularniejszych lig, a kursy dla najlepszych strzelców są mocno zaniżone. Jednak na plus trzeba podkreślić przejrzyste zasady typowania, szybkie rozliczenie zakładów oraz duże emocje towarzyszące grze.

Czytaj również:  Jak wygląda Superbet oferta?

BTTS – obie drużyny strzelą bramkę

Nie da się ukryć, że jest to jeden z najpopularniejszych rynków. Zakłady te są dostępne zwykle w przypadku meczów piłki nożnej, a zakłady typuje się na regulaminowy czas gry. W przypadku tego typu zakładów gracze zwykle mogą typować opcję TAK lub NIE, a szanse ich wystąpienia bardzo często są wyrównane, co jest wyrażone w kursach.

Wśród głównych zalet tego typu zakładów wyróżnić należy szybkość jego rozliczenia, przejrzyste zasady oraz wygodę stosowania podczas zakładów AKO. Jednak zwykle nie sprawdza się on w przypadku zakładów pojedynczych, a marże są często wysokie.

Handicapy

Jest to jeden z częściej typowanych zakładów. W ofercie bukmacherów wyróżnić możemy handicapy europejskie i azjatyckie. Handicapy europejskie zakładają, że jedna z drużyn już od początku spotkania będzie miała wyraźną przewagę bramkową. Z kolei w handicapach azjatyckich możemy wyróżnić znacznie więcej możliwości, w tym typowanie zakładów dwudrogowych. Najpopularniejszym rodzajem tego typu handicapów są 0,0 i 1,5.

Zaletą tego rodzaju zakładów są znacznie ciekawsze kursy, a także duża liczba rynków i typów zakładów. Jednak gracze muszą się liczyć z wysokim ryzykiem zakładu oraz zależnością od poziomu motywacji zawodników.

Single i kombi

Te rodzaje zakładów odnoszą się do ilości zdarzeń postawionych na jednym kuponie. Single to nic innego jak pojedynczy zakład, w którym wytypowane jest tylko jedno zdarzenie. Z kolei kupony AKO obejmują co najmniej dwa zakłady na jednym kuponie. Aby kupon mógł zostać uznany za wygrany, wszystkie zdarzenia muszą być nieprzegrane.

Wielu graczy zastanawia się, czy lepiej typować kupony akumulacyjne czy pojedyncze. Naszym zdaniem, jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z typowaniem powinieneś ograniczyć się do kuponów SOLO. Znacznie łatwiej jest wygrać jedno zdarzenie, a wraz z doświadczeniem będziesz mógł spróbować swoich szans w kuponach AKO.

Czytaj również:  Giełda legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce.

Nie da się ukryć, że największą zaletą kuponów SOLO jest znacznie niższy poziom ryzyka w porównaniu do kuponów AKO. Potwierdza to fakt, że znacznie więcej graczy decyduje się na stawianie solówek. Co więcej, dzięki ich prostej strukturze znacznie łatwiej można wypracować zyski. Niestety i tym razem nie obeszło się bez wad. Kupony solo zwykle wymagają znacznie wyższych stawek, by mogły okazać się bardziej zyskowne, a przy tym, nie gwarantują tak wysokich emocji.

Kupony AKO, zwane również akumulacyjnymi pozwalają na przeżycie prawdziwie mocnych emocji, przy stosunkowo niskich stawkach. Decydując się na tego rodzaju kupony można liczyć na bardzo wysokie wygrane. Jest to niestety związane z wysokim poziomem ryzyka, a także wiązać się z licznymi frustracjami. Nawet jeden przegrany mecz powoduje stratę całego kuponu. Tym samym kupony AKO stanowią główne źródło dochodu bukmacherów.