Czy ranking drużyn CS GO pomoże nam w typowaniu?

Rynek e-sportu odczuwa wyraźny rozkwit. Być może duży wpływ na taką zmianę trendu ma fakt, że coraz młodsze roczniki osiągają pełnoletność i tym samym mogą rozpocząć typowanie zakładów wzajemnych. Tak duże zainteresowanie typerów e-sportem sprawiło, że również bukmacherzy rozwinęli swoje oferty w tej kategorii. Obecnie w ofercie każdego legalnego polskiego bukmachera można znaleźć oferty meczowe na takie gry jak CS GO, Dota 2 czy LoL. Największym zainteresowaniem graczy cieszy się bez wątpienia Counter-Strike: Global Offensive. Jeśli planujesz typować tę grę, powinieneś wiedzieć, jak się do tego zabrać, by możliwe było zgarnięcie wysokich wygranych.

Typowanie CS GO – jak się do tego zabrać?

Nie da się ukryć, że CS GO różni się od pozostałych FPS-ów. Pozostałe są tworzone w seriach, a gry pojawiają się co rok, zawierając nowe rozwiązania. Z kolei w CS GO zawodnicy stale grają na tych samych mapach. Choć wydawać by się to mogło nudne, to w rzeczywistości taka metoda pozwala na stałe rozwijanie umiejętności zawodników, a także opracowania drużynom odpowiednich strategii. Dodatkowo, tym co wyróżnia CS:GO na tle pozostałych rozgrywek są:

  • krótkie rundy,
  • brak możliwości odrodzenia w trakcie rundy,
  • brak klas postaci,
  • brak możliwości regeneracji zdrowia,
  • brak możliwości poruszania się pojazdami,
  • przed rundą gracze kupują broń ze środków zebranych podczas poprzednich rund,
  • brak specjalnych nagród,
  • bronie mają określoną charakterystykę i rozrzut.

Jak widać, Counter-Strike: Global Offensive swoją formułą maksymalnie upodabnia się do rzeczywistości. To sprawia, że tak wielu graczy chętnie decyduje się na właśnie te rozgrywki. Jednak jak to się ma do typowania zakładów wzajemnych?

Zakład na zwycięzcę

Jednym z najpopularniejszych rynków jest typowanie zwycięzcy spotkania. Musisz przy tym pamiętać, że w CS:GO rzadko dochodzi do remisów. Choć samo spotkanie może zakończyć się z taką samą liczbą punktów, to w późniejszym etapie przeprowadzane są dogrywki, których celem jest wyłonienie zwycięskiej drużyny.

Czytaj również:  Jak wygrywać na zakładach? Jak typować zakłady bukmacherskie?

Typ na dokładny wynik w mapach

Wszystkie spotkania w ramach CS:GO przeprowadzane są w formacie BO1 – Best of 1, BO3 lub BO5. Aby lepiej zrozumieć tę zasadę, można porównać mapy do meczu siatkówki, gdzie jedna mapa to jeden set. Tym samym jedna drużyna może wygrać na jednej mapie, a podczas kolejnego spotkania możne wygrać zupełnie inna drużyna.

Typowanie wyników graczy

Decydując się na typowanie CS:GO można również obstawić zakład na wynik poszczególnych graczy. W tym rynku głównym założeniem jest określenie który z zawodników ma największe szanse na zdobycie tytułu MPV. Dodatkowo, gracze mogą obstawiać zakłady na wskazanie gracza, który w pojedynkę wyeliminuje drużynę w trakcie jednej rundy.

Ranking drużyn CS:GO jak z niego korzystać?

Tym, co może się okazać szczególnie pomocne podczas typowania zakładów w CS:GO jest ranking drużyn. To z niego można wyczytać najważniejsze informacje, dotyczące jakości gry zawodników oraz kondycji całej drużyny.

Podczas typowania zakładów wzajemnych musisz pamiętać, że kluczową rolę odgrywają statystyki. To ich odpowiednia analiza pozwala na skuteczne określenie kolejnego zwycięzcy. Co ciekawe, podczas analizy tabeli najlepszych drużyn w Polsce zauważyć można, że najlepsi Anonymo Esports przewyższają swoich rywali o ponad 1000 punktów, a od drużyny zamykającej pierwszą dziesiątkę dzieli ich aż 5000 punktów.

Analiza rankingu drużyn CS:GO pozwala zaobserwować, że pozycje pierwszej czwórki są dość stabilne, a zmiany zauważalne są dopiero na niższych pozycjach. Drużyny z drugiej dziesiątki grają na wyrównanym poziomie, zmieniając swoje pozycje niemal co starcie.

Chcąc obstawiać zakłady w ramach e-sportu musisz wiedzieć, że tutaj też może się wiele wydarzyć. Dlatego nawet najlepsza analiza nie pozwoli ci na określenie pewnego typu. Zawsze musisz brać pod uwagę to, że podczas spotkania może odpaść jeden z kluczowych zawodników, który wręcz ciągnie całą drużynę. Wówczas twój pierwotnie pewny typ może nie uzyskać wymaganej liczby punktów.

Czytaj również:  2 liga polska – jak ją typować?

Na co zwracać uwagę podczas analizy rankingów CS:GO?

Rankingi drużyn CS:GO są bez wątpienia pomocnym narzędziem, które może sprawić, że bez trudu wytypujesz zwycięzcę. Jednak aby pozwoliły ci postawić odpowiedni zakład, powinieneś wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę. Przede wszystkim, powinieneś poszukiwać informacji wyłącznie ze sprawdzonych stron. W sieci można znaleźć różnorodne informacje, dlatego tak ważne jest odpowiednie weryfikowanie ich wiarygodności. Pamiętaj również, by bazować na najświeższych informacjach. Choć najsilniejsze drużyny zwykle utrzymują swoje pozycje, to pominięcie nawet jednego spotkania może przyczynić się do całkowitego przetasowania wyników.

Przystępując do analizy statystyk powinieneś zwrócić uwagę na to, by weryfikować również dane archiwalne. Dobrym posunięciem będzie również zweryfikowanie listy zawodników w drużynach. W ten sposób będziesz w stanie określić, czy skład przystępujący do spotkania ma szansę wygrać i zapewnić ci wysoki zysk.