Proponujemy: Spartak Legia – typy

Rozgrywki pomiędzy klubami z różnych krajów cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wielu kibiców. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki takim meczom, zespoły mogą sprawdzać się na europejskich i międzynarodowych arenach. Poza tym rezultaty takich spotkań są doskonałym wyznacznikiem siły lig rozgrywanych w konkretnych krajach. Jeśli chodzi o Polskę to jednym z najczęstszych reprezentantów naszego kraju w europejskich pucharach jest Legia Warszawa, która dwukrotnie grała w Lidze Mistrzów, a także zaliczyła wiele występów w Lidze Europy czy też dawnym Pucharze UEFA. Kilka razy na swojej drodze, nasz reprezentant spotkał drużynę Spartaka Moskwa. Mecze te zawsze były porywające i atrakcyjne dla kibiców, a także dla osób obstawiających u bukmacherów.

Podstawowe informacje na temat typowania meczów Spartaka z Legią

Jako, że obie drużyny reprezentują różne ligi, trudno jest określić ich aktualną formę. Może się na przykład okazać, że Spartak spisując się dobrze w lidze przegra z Legią, która akurat w tym samym momencie będzie spisywała się w lidze poniżej oczekiwań. Oznacza to, że typowanie takich spotkań jest trudne i opiera się w głównej mierze na atucie własnego boiska, aktualnych kartkach i kontuzjach czy też na bilansie bezpośrednich spotkań, o ile nie odbyły się one dawno temu.

Na co zwracać uwagę typując mecze, takie jak Spartak – Legia?

Jeśli chodzi o mecze Spartak Legia typy należy dokładnie przemyśleć. Niestety analiza jest utrudniona przez fakt, że mamy do czynienia z meczami pucharowymi i niezbyt bogatą historią starć obu zespołów, które pochodzą z dwóch lig reprezentujących zupełnie inny poziom piłkarski oraz różne style i kulturę gry. Zadanie można sobie jednak nieco ułatwić zwracając uwagę na poniższe sprawy:

  • Aktualna sytuacja kadrowa obu drużyn – co prawda pieniądze nie grają na boisku, ale warto sprawdzić wartość obu ekip na Transfermarkt, aby mieć obraz z jaką różnicą poziomów mamy do czynienia. Z pewnością będzie to lepszy wyznacznik jakości ekipy niż sugerowanie się formą drużyn grających w zupełnie innych ligach i mierzących się z innymi rywalami.
  • Braki zawodników przed meczem – na krótko przed rozpoczęciem meczu dobrze jest sprawdzić jacy piłkarze pauzują za kartki lub z powodu kontuzji. Może się bowiem okazać, że potencjalnie silniejsza, faworyzowana drużyna będzie musiała zagrać słabszym składem.
  • Historia bezpośrednich meczów – biorąc pod uwagę mecze Spartak Legia typy można opierać na bezpośredniej historii, ponieważ w ostatnich latach w rozgrywkach Ligi Europy udało się rozegrać kilka spotkań pomiędzy tymi drużynami. Warto jednak pamiętać, że historia spotkań nie może być zbyt odległa, ponieważ aktualnie grające drużyny mogą znacząco się różnić pod względem kadry, trenera, a nawet zarządu w porównaniu z tym co miało miejsce na przykład 5 lat temu.
  • Gospodarz meczu – spotkania drużyn polskich z rosyjskimi są zawsze zacięte. W takich rywalizacjach o wygranej może decydować jedna bramka. Nie trzeba więc być geniuszem, aby zauważyć, że w takich okolicznościach atut własnego boiska może mieć duże znaczenie, nawet jeśli historia spotkań bezpośrednich mówi co innego.
  • Typ meczu – najbardziej zacięte są spotkania w europejskich pucharach, w których zespoły dają z siebie wszystko. Analiza i typowanie w przypadku meczów towarzyskich mija się z celem, ponieważ składy i często forma drużyn biorących udział w takich spotkaniach znacząco odbiega od normy.
Czytaj również:  Ekstraklasa tabela wyniki meczów, a obstawianie zakładów

Proponowane typy na mecz Spartak – Legia

Ze względu na niewiele czynników mogących wspomóc analizę przedmeczową, typów na mecze Spartaka z Legią nie ma zbyt wiele. Istnieje jednak kilka propozycji, które warto dokładnie rozważyć:

  • Remis – historia bezpośrednich meczów Spartaka z Legią pokazuje, że były to spotkania zacięte wygrywane jedną bramką albo remisowane. W związku z tym postawienie na remis, który często posiada korzystny kurs, jest jak najbardziej uzasadnione, ze względu na spore prawdopodobieństwo tego rezultatu.
  • Wygrana gości – zwykle to gospodarze powinni mieć łatwiej, ze względu na atut własnego boiska, a nawet kraju, jednak w przypadku Legii i Spartaka mamy do czynienia z jednym remisem oraz aż trzema minimalnymi zwycięstwami drużyn gości. Oczywiście trend ten może zostać przełamany przy najbliższej okazji, ale warto mieć tą informację na uwadze.
  • Liczba żółtych kartek – ze względu zacięte mecze i nieustępliwość, można liczyć się z brutalną grą. W takim przypadku warto rozważyć typowanie ilości żółtych, a nawet czerwonych kartek. Dobrym pomysłem jest też obstawienie możliwości podyktowania rzutu karnego.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli chodzi o mecze Spartak Legia typy są dość trudne do przewidzenia, dlatego istotną sprawą jest dokładna analiza obu drużyn i ich gry zarówno w ligach krajowych, jak również w europejskich pucharach. Typowania tak trudnych i nieprzewidywalnych meczów powinni podejmować się pasjonaci, którzy posiadają sporą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie takich spotkań. Na szczęście wielu legalnych bukmacherów oferuje bonusy dla swoich klientów. Dzięki czemu ryzyko się zmniejsza, ponieważ nie trzeba inwestować własnych środków finansowych.