Podwójna szansa – czym jest i kiedy na nią stawiać?

Podwójna szansa, to zakład w którym typowane są dwa z trzech dostępnych rezultatów. Zakład ten, nazywany niekiedy zakładem z podpórką cieszy się wysoką popularnością, o czym świadczy też fakt, że bukmacherzy umieszczają go tuż obok tradycyjnego zakładu trzydrogowego na dane wydarzenie.

Typy zakładów z podpórką

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zwykle zakłady z podwójną szansą dotyczą zakładów trzydrogowych, w których może wystąpić zwycięstwo, remis lub porażka. Jednak nie są to jedyne typy zakładów.

Zakład na wynik meczu

Zakładów z podwójną szansą nie spotkasz w przypadku zdarzeń dwudrogowych, czyli takich, w których nie występuje remis. Tym samym nie wytypujesz tak tenisa czy siatkówki. Co ciekawe, podwójną szansę możesz wytypować w boksie, choć w rzeczywistości w tej dyscyplinie bardzo rzadko mamy do czynienia z remisem. Dyscyplinami, w których zakład z podwójną szansą występuje najczęściej są bez wątpienia piłka nożna oraz koszykówka.

Aby wytypować podwójną szansę możesz postawić zakład:

  • 1X – zwycięża gospodarz lub pada remis,
  • X2 – zwycięża gość lub pada remis
  • 12 – zwycięża drużyna gospodarzy lub gości.

Jak widać, nazwa zakładu nie wzięła się znikąd. Warto jednak pamiętać, że w przypadku typowania zwycięstwa z podpórką należy się liczyć ze znacznie niższymi kursami.

Zakład bez remisu

Zakład bez remisu również stanowi swego rodzaju zakład podwójnej szansy. Zwiększenie szansy podczas typowania tego rynku wiąże się z faktem, że w przypadku wystąpienia remisu, bukmacher zwraca nam wszystkie środki na konto. Jeżeli zdecydujesz się na wytypowanie takiego zakładu na kuponie akumulacyjnym, wówczas będzie on rozliczony i będziesz mógł oczekiwać dalszego pozytywnego rozliczenia pozostałych wydarzeń.

Zakłady na pierwszą połowę lub mecz

Legalni polscy bukmacherzy często oferują zakład podwójnej szansy na pierwszą połowę lub mecz. To bardzo ciekawy rynek, który pozwala na zwiększenie szansy na wygraną. Podczas typowania tych zakładów możesz obstawić:

  • 1-1 – typujesz, że gospodarze będą wygrywać w pierwszej połowie albo zwyciężą cały mecz. To znaczy, że już po pierwszych 45 minutach możesz zyskać zwycięstwo, jeśli Twoja drużyna będzie prowadziła w pierwszej połowie, ale ostatecznie przegra.
  • 0-0 – w tej konfiguracji typujesz, że remis pojawi się w pierwszej połowie, lub na zakończenie spotkania. Jeśli pierwsza połowa zakończy się remisem, Twój kupon zostanie rozliczony na Twoją korzyść.
  • 2-2 – tutaj analogicznie, jak w przypadku punktu pierwszego, z tą różnicą, że w tej wersji typujesz zwycięstwo drużyny gości. Podobnie jak wyżej, jeśli pierwsza połowa meczu zakończy się punktem przewagi dla gości, wówczas Twój kupon jest rozliczony na Twoją korzyść.
Czytaj również:  Zapowiedź finału Ligi Mistrzów w piłce ręcznej

Warto wiedzieć, że kursy na ten rynek są zwykle wyższe, niż w przypadku tradycyjnych zakładów podwójnej szansy. Jednak wiąże się to z faktem, że są one znacznie bardziej ryzykowne.

Zakład z podpórką i under/over

Niektórzy operatorzy dają możliwość skorzystania ze specjalnego typu zakładów, w których połączone są klasyczne zakłady na podwójną szansę z zakładami under/over lub BTTS. W skrócie, typujesz np. 1X i dodajesz jeszcze zakład na mniej niż 1,5 bramki podczas spotkania. Co ciekawe, w takim wariancie kursy mogą wyglądać bardzo interesująco.

Handicap jako rodzaj podwójnej szansy

W niektórych przypadkach handicap trzydrogowy również może być zakładem podwójnej szansy. Mówimy tutaj o sytuacji, w której typujesz wygraną lub remis danej drużyny z przypisaniem jej bramki w handicapie.

Czy warto grać zakłady z podpórką?

Przede wszystkim warto pamiętać, że kursy na zakłady z podpórką są z reguły znacznie niższe. Wobec tego, czy w ogóle jest sens, by zaprzątać sobie nimi głowę? Tak naprawdę to zależy. Bywają sytuacje, w których zakład na podwójną szansę pozwoli na uzyskanie określonych rezultatów, jednak niekiedy zdarza się również tak, że przynosi on znacznie więcej szkód niż pożytku. Warto wiedzieć, kiedy taki zakład może się okazać pomocny.

Kompletowanie kuponu AKO

Bardzo często zakłady z podpórką można spotkać na kuponach AKO. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie wysokości kursu końcowego. Oczywiście może to przynieść założony rezultat, gdy nie przytłoczysz swojego kuponu zakładami z podwójną szansą. Chcąc zwiększyć stawkę kursu końcowego warto skompletować kupon AKO z 4 kuponów, a następnie dodać dwa zdarzenia z podwójną szansą.

Zakłady live

Bukmacherzy bardzo często dodają zakłady z podwójną szansą do swojej oferty na żywo. Jeśli lubisz typować zakłady w takiej formule, to możesz rozważyć właśnie tę opcję. Zakłady z podwójną szansą w przypadku typowania na żywo mogą się okazać naprawdę korzystne, jednak musisz przy tym pamiętać, że konieczna jest odpowiednia analiza przebiegu spotkania.

Czytaj również:  Ist eigentlich FuckSwipe.com Trotzdem Betrug Männer und Frauen? Lesen Unsere Geändert Bewertung, die diese Site untersucht Noch einmal

Wysokie kursy

Tego typu zakłady mogą się sprawdzić szczególnie podczas faz pucharowych różnorodnych turniejów, które rozgrywają się w formule mecz i rewanż. W takich rozgrywkach wygrana nie zawsze skutkuje awansem, co często wykorzystują trenerzy, dając szansę na odpoczynek kluczowym zawodnikom.