Zakłady bukmacherskie na niższe ligi piłkarskie

Zdecydowana większość typerów decydując się na obstawianie polskich rozgrywek piłkarskich decyduje się na typowanie Ekstraklasy oraz 1. Ligi, czyli dwóch najwyższych rangą zawodów nad Wisłą. Jednak warto przy tym pamiętać, że nasza polska rzeczywistość piłkarska nie ogranicza się wyłącznie do tych dwóch lig. Zdecydowana większość naszych rodzimych drużyn konkuruje ze sobą w niższych ligach. Dzisiaj przedstawimy ci najważniejsze informacje, którymi powinieneś się kierować decydując się na typowanie niższych lig polskich.

Oferty operatorów na niższe ligi piłkarskie

Zdecydowana większość bukmacherów znajdujących się w czołówce rankingów udostępnia oferty na rozgrywki II, III i IV ligi. Oferty te różnią się jednak między sobą ilością rynków i wysokością kursów. Niemniej w naszej opinii warto bliżej przyjrzeć się ofertom takich operatorów jak STS, forBET, Superbet, Fortuna, eWinner, Noblebet oraz LV BET.

STS

Ten operator stara się wyprzedzać konkurencję, oferując liczne rynki dla rozgrywek II, III i IV ligi. Co ciekawe, gracze mogą typować wszystkie grupy regionalne, wybierając zwykle wśród 50-60 rynków w ramach II ligi. Oczywiście im niższa liga, tym mniejsza jest ich liczba, jednak w dalszym ciągu dla III ligi gracze mogą wybierać wśród 10 rynków.

forBET

Od lat firBET ciężko pracuje nad osiągnięciem solidnej pozycji na rynku. Miejsca ustępuje wyłącznie STS i Fortunie. Z tym pierwszym przegrał właśnie w tym zestawieniu. Jednak nie da się ukryć, że jego oferta dla zakładów z niższych lig wygląda naprawdę interesujące. Gracze mają dostęp do 80-90 rynków z II ligi, jednak w przypadki III i IV są to wyłącznie pojedyncze zakłady. Ciekawą opcją jest możliwość śledzenia licznych zakładów za pomocą match trackera, który dodatkowo zwiększa poziom emocji związanych z grą.

Superbet

Ten wywodzący się z Rumunii bukmacher z przytupem wkroczył na polski rynek, w tym poprzez zaproponowanie atrakcyjnej promocji zakładów na polskie niższe ligi piłkarskie. Jednak już tutaj należy zauważyć, że oferta ta jest znacznie słabsza, niż w przypadku dwóch poprzednich operatorów. Superbet udostępnia swoim graczom około 30 rynków na zakłady w II lidze oraz około 10 rynków na zakłady w ramach III ligi. Warto przy tym zaznaczyć, że mecze w ramach III i IV ligi są dostępne również w formule na żywo, co z pewnością spodoba się wielbicielom regionalnych zawodników.

Czytaj również:  Jaki system bukmacherski na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Jak wyglądają kursy w niższych ligach?

Biorąc pod uwagę wyłącznie kursy można zauważyć, że zdecydowanie najlepiej prezentuje się oferta Superbet z kursami na poziomie 7,20% dla II ligi, 8,80% dla III ligi oraz 11,10% dla IV ligi. Następnie najlepiej wypadły: Betclic z wynikami 7,40%, 11,20% oraz 12,40%, Noblebet 8,20%, 8,70% oraz 11,90% i Etoto z wynikiem 7,20%, 8,80% oraz 13,30%. Jednak warto pamiętać, że kursy to nie wszystko i niekiedy mogą się okazać niewystarczające. Właśnie dlatego w naszym rankingu wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim liczbę rynków, ponieważ jest to właśnie ten czynnik, który wpływa na jakość oferty.

Zakaz od PZPN dotyczący najniższych lig piłkarskich

Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego oferta wszystkich bukmacherów kończy się na maksymalnie IV lidze. Jest to ściśle związane z sytuacją, która miała miejsce 17 kwietnia 2019r.. W tym czasie Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do wszystkich legalnych polskich bukmacherów z apelem o to, by ci zaprzestali oferowania zakładów na spotkania najniższych klas rozgrywkowych, w tym rozgrywek juniorów.

W liście PZPN przypomniał, że postanowienia trójstronne zawarte między Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Ekstraklasą SA oraz poszczególnymi partnerami nie wynikają dla Spółek uprawnienia dotyczące możliwości wykorzystywania w zakładach wzajemnych wyników meczów, które organizowane są i prowadzone przez Polski Związek Piłki Nożnej w klasach niższych niż IV liga.

Co ważne, w apelu tym PZPN napomniał bukmacherów, że niedostosowanie się do wymagań skutkować będzie rozwiązaniem umów, co finalnie wiązałoby się z brakiem możliwości oferowania zakładów na rozgrywki Ekstraklasy i 1 ligi, które cieszą się zdecydowanie najwyższą popularnością. W związku z tak wysokim zagrożeniem, nikogo nie powinien dziwić fakt, że żaden z bukmacherów nie zdecydował się na podjęcie tak wysokiego ryzyka.

Zakłady na niższe ligi – o czym pamiętać?

Osoby zaznajomione ze światem zakładów bukmacherskich z pewnością nie zdziwiły się faktem, że najlepsze wyniki w naszym rankingu uzyskali STS, forBET oraz Fortuna. Jednak nie można przy tym zapomnieć, że zwycięstwo STS jest w pełni zasłużone. Na wynik ten wpłynęły przede wszystkim obszerność oferty przedmeczowej i w formule na żywo. Dodatkowo na ocenę wpłynęły liczne promocje dodatkowe, w tym match tracker i transmisje na żywo.

Czytaj również:  Zobacz, jak wyglądają przykładowe typy ekspertów na Ekstraklasa

Jednak również oferta forBET wypadła interesująco. Operator ten jest mocno zaangażowany we wspieranie słabszych klubów oraz prowadzonych przez nie rozgrywek. Co ciekawe, w naszym rankingu zabrakło dziś Fortuny, która zwykle wypada bardzo dobrze. Wszystko za sprawą mocno ograniczonej oferty zakładów na żywo.