Najlepsze kursy na faworytów

Obstawianie zakładów nie należy do prostych przyjemności pomimo tego, że widzimy kursy na faworytów. Aby móc się cieszyć z wysokich wygranych, należy wykazywać się odpowiednią wiedzą o sporcie i doświadczeniem w typowaniu, a ponadto konieczna jest również odrobina szczęścia. Najlepszych typerów można poznać po tym, że potrafią skutecznie dopomóc szczęściu. Wiedzą jak dobrać spotkania, by uzyskać wysokie wygrane. Często bazują przy tym na wartości zakładu, pamiętając przy tym, że zwykle to właśnie bukmacherzy najlepiej wskazują faworytów.

Poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie, by ocenić, który operator oferuje najlepsze kursy na faworytów.

Piłka nożna – kursy na faworytów

Ekstraklasa – Legia Warszawa (kursy na faworytów)

Nasza rodzima liga jest mocno nieprzewidywalna, co znajduje swoje odzwierciedlenie w wysokości kursów. Są one zdecydowanie najwyższe, wśród wszystkich pozostałych ofert na faworytów. Najczęściej padał wynik 1.90, który pojawił się w ofercie aż 5 operatorów, był to przy tym najniższy dostępny kurs. Najlepszą propozycję przygotował TOTALbet z kursem na poziomie 1.95.

Premier League – Manchester United

Nie da się ukryć, że to prawdziwy faworyt w swojej lidze. Co za tym idzie, jest to mocno zauważalne w wysokości kursów. Te kształtują się na niskim poziomie, zaczynając się od 1.40. Najwyższy kurs – 1.46 ponownie zaproponował TOTALbet, wysuwając się tym samym na prowadzenie w naszym rankingu. Tuż za nim znalazł się Totolotek z kursem na poziomie 1.45.

La Liga – FC Barcelona (kursy na faworytów)

Kolejne zwycięstwo TOTALbet, z kursami na poziomie 1.67. Jednak konkurencja pozostaje czujna, ponieważ aż czterech operatorów proponuje kursy na poziomie 1.66 (forBET) i 1.65 (Fortuna, Totolotek i STS). W tym zestawieniu zdecydowanie najsłabiej poradził sobie LV BET z kursem na poziomie 1.61.

Bundesliga – Borussia Dortmund

Całościowo kursy w tej lidze są naprawdę niewysokie i kształtują się na poziomie 1.30 (mediana). Jednak zaczynamy zauważać pewien schemat, ponieważ i tym razem najlepszą ofertę przygotował TOTALbet, oferując kursy na poziomie 1.33. Jednak tuż za nim, z kursem na poziomie 1.32 znalazł się forBET, co wskazuje na wysoką konkurencję. Co ciekawe, tutaj ponownie najsłabiej wypadł LV BET z kursem 1.29.

Czytaj również:  Statystyka pomaga w typowaniu piłki nożnej: rozkłady prawdopodobieństwa.

Serie A – AS Roma

Mediana w przypadku Serie A kształtowała się na poziomie 1.55 i był to zarazem najwyższy wynik. Co ciekawe, taki kurs zaproponowało aż czterech operatorów, w tym, nie chce być inaczej TOTALbet, STS, Totolotek oraz Fortuna

Kursy na faworytów w piłce nożnej

Piłka nożna jest najczęściej typowanym rynkiem wśród polskich graczy, dlatego trochę zdziwił nas brak wyraźnej konkurencji na tym polu. Bez wątpienia najlepszą ofertę przygotował TOTALbet, czym z pewnością zyskał wielu graczy.

Rozważając założenie konta w celu typowania piłki nożnej warto wziąć pod uwagę ofertę lidera tego zestawienia. Typując wyłącznie faworytów można liczyć na niemal pewne wygrane. Łącząc mimowolne sugestie bukmacherów, z odpowiednio przeprowadzoną analizą sytuacji bieżącej pozwolą cieszyć się grą przy równoczesnym zminimalizowaniu ryzyka porażki.

Tenis – kursy na Aleksandra Zvereva

W tenisie ziemnym mamy do czynienia z jedynym wyraźnym faworytem. Oczywiście należy pamiętać, że w świecie sportu nie możemy mówić o prawdziwym pewniaku, niemniej jest wysokie prawdopodobieństwo jego zwycięstwa. Wyraźną przewagę Aleksandra Zvereva dostrzegają również bukmacherzy, przez co wysokość kursów nie jest zbyt imponująca. Najwyższy kurs na poziomie 1.15 znaleźć można w STS. Tuż za nim znalazło się dwóch operatorów – Fortuna i TOTALbet, z kursami w wysokości 1.13.

Koszykówka – Portland Trial Blazers

Na potrzeby tego zestawienia analizowaliśmy oferty z meczów NBA, który bez dwóch zdań jest najlepszą ligą na świecie. Mediana w badanym spotkaniu kształtowała się na poziomie 1.21 – została zaproponowana przez aż trzech operatorów (Fortuna, forBET i LV BET), podczas gry najwyższy kurs, oferowany przez Totolotek wynosił 1.22. Jak widać, w tym starciu konkurencja jest naprawdę ostra.

Zakłady na żywo – kursy na faworytów

Choć w zakładach na żywo wszystko zmienia się dynamicznie, to postanowiliśmy przeanalizować również ofertę dla tych rynków. Na potrzeby analizy sprawdziliśmy kursy z ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w starciu między FC Barceloną i Manchesterem United. Kursy na to, kto wygra mecz wskazywały, że faworytem jest Blaugrana. W tym zestawieniu po raz pierwszy pojawiły się wyraźne różnice między najlepszą i najsłabszą ofertą. PZBuk zaproponował kurs na poziomie 1.66, podczas gdy STS zaoferował wyłącznie 1.45.

Czytaj również:  Mistrzostwa świata 2022 - Zapowiedź MŚ w piłce nożnej 2022 w Katarze

U kogo najwyższe kursy na faworytów?

Nasza analiza wskazała, że tak naprawdę wszystko zależy od typowanej przez Ciebie dyscypliny sportowej. Jeżeli jesteś wielbicielem piłki nożnej, powinieneś bez dwóch zdań zdecydować się na ofertę TOTALbet. W każdym z badanych przez nas przypadków proponował najwyższe stawki na faworyta. Co ciekawe, nawet oferta na tenisa okazała się interesująca.

Poza tym niewątpliwym liderem, równie warci rozważenia są STS, Totolotek i Fortuna, które, choć nie zgarniały tak wielu pierwszych miejsc, to stale plasowały się na wysokich pozycjach naszego zestawienia.