Mistrzostwa świata 2022 – Zapowiedź MŚ w piłce nożnej 2022 w Katarze

Wielkimi krokami zbliżają się piłkarskie Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Wyjątkowo odbędą się one nie latem, a późną jesienią, co ma związek z klimatem panującym w tym kraju. To sprawia, że piłkarze będą musieli być doskonale przygotowani nie tylko do sezonu klubowego, ale również do Mundialu, który zostanie rozegrany w przerwie pomiędzy serią spotkań jesiennych i wiosennych. Co warto wiedzieć na temat nadchodzących mistrzostw świata w Katarze?

mistrzostwa świata 2022

Kiedy odbędą się piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2022 roku po raz pierwszy zostaną rozegrane jesienią. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 21 listopada natomiast wielki finał czeka nas 18 grudnia. Po raz pierwszy w historii Mundial nie będzie rozgrywany latem. Ma to związek z klimatem panującym w kraju gospodarza. W katarze w lipcu i sierpniu temperatury sięgają 40 stopni, co w połączeniu z bardzo wysoką wilgotnością powietrza oznacza koszmarne warunki do gry w piłkę. W listopadzie i grudniu piłkarze nie będą jednak narzekać na brak ciepła. W tych miesiącach temperatura w dzień oscyluje w granicy 25 – 30 st. Celsjusza.

W jakiej formule toczyć się będą mistrzostwa świata w Katarze?

Rywalizacja na Mundialu rozpocznie się od fazy pucharowej. 32 zespoły zostały podzielone na 4 grupy. W każdej grupie zagrają po cztery zespoły mierząc się przeciwko sobie. Tym samym, każda reprezentacja rozegra w grupie trzy mecze. Za zwycięstwo otrzyma 3 punkty, za remis 1 punkt. Dwie drużyny, które uzyskają największą liczbę punktów w grupie awansują do fazy pucharowej. W przypadku remisu punktowego pod uwagę brane będą: bilans bramek, liczba goli strzelonych, bilans bezpośredni w meczu zainteresowanych zespołów, a w ostatniej kolejności punkty fair play.

Miejsce w grupie ma wpływ na rozlosowanie w 1/8 finału. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsce będą rywalizowały z zespołami z drugich miejsc. W fazie pucharowej o awansie decyduje jeden mecz. W przypadku remisu mamy 30 minut dogrywki, a następnie konkurs rzutów karnych. Mistrzostwa Świata to turniej, który wyłania także brązowych medalistów, a zatem poza finałem rozegrany zostanie także mecz o trzecie miejsce. Z takiego rozwiązania zrezygnowała UEFA w trakcie mistrzostw Europy.

mistrzostwa świata 2022

Grupy na Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej

Mistrzostwa świata rozpoczną się od fazy grupowej. Zespoły będą toczyć mecze w ośmiu grupach po cztery zespoły. Wojna w Ukrainie opóźniła ostatnie mecze kwalifikacyjne, a co za tym idzie, nie znamy jeszcze obsady kilku wolnych miejsc. Grupy na ten moment prezentują się następująco:

  • Grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia
  • Grupa B: Anglia, Iran, Stany Zjednoczona, Szkocja/Ukraina/Walia
  • Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska
  • Grupa D: Francja, ZEA/Australia/Peru, Dania, Tunezja
  • Grupa E: Hiszpania, Kostaryka/Nowa Zelandia, Niemcy, Japonia
  • Grupa F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja
  • Grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun
  • Grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa
Czytaj również:  Рейтинг Надежных Онлайн Казино Лучшие Топ Клубы Росси

Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do fazy pucharowej. Pierwsze mecze fazy grupowej odbędą się 21 listopada, natomiast wszystkich uczestników fazy play-off poznamy 2 grudnia.

Terminarz spotkań reprezentacji Polski – Mistrzostwa świata 2022

Reprezentacja Polski trafiła do grupy C, gdzie będzie rywalizować z Argentyną, Arabią Saudyjską oraz Meksykiem. Trzeba przyznać, ze losowanie po raz kolejny sprzyjało Biało-Czerwonym, bo choć nie jest to łatwa grupa, to na pewno można z niej awansować i można było trafić na trudniejszych rywali. Pierwsze spotkanie Polacy zagrają przeciwko Meksykowi 22 listopada. Cztery dni później czeka nas mecz z Arabią Saudyjską. Rywalizację w fazie grupowej zakończymy meczem z Argentyną 30 listopada. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatni mecz Biało-Czerwonych na tym turnieju. Liczymy na pierwszy od 36 lat awans do fazy pucharowej.

mistrzostwa świata 2022

Kto jest faworytem do wygrania Mundialu?

Nadchodzące Mistrzostwa Świata w piłce nożnej na pewno będą ostatnimi dla wielu filarów polskiej reprezentacji. Wydaje się, że ostatni występ na Mundialu zaliczyć może kapitan, Robert Lewandowski, Kamil Glik czy też Grzegorz Krychowiak. Choć nie jesteśmy wymieniani w gronie faworytów, byłoby dobrze pożegnać naprawdę dobre pokolenie polskich piłkarzy udanym występem. Wydaje się, że awans z grupy jest realny, a jeśli to zadanie się powiedzie, wówczas w fazie pucharowej może wydarzyć się wszystko. Zwłaszcza, że selekcjoner Biało-Czerwonych, Czesław Michniewicz, wielokrotnie udowodnił, że potrafi taktycznie wygrywać mecze z trudniejszymi rywalami.

Faworytem do mistrzostwa świata będzie broniąca tytułu reprezentacja Francji. Wysoko oceniane są również szanse zespołów z Ameryki Południowej: Brazylii i Argentyny. W gronie faworytów zawsze mieszczą się także: Anglicy, Hiszpanie, Holendrzy, Niemcy czy Portugalczycy. Wielkim nieobecnym Mundialu będzie reprezentacja Włoch, która poległa w barażach z Macedonią. W serwisie Superbet gracze będą mogli obstawiać Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Czytaj również:  Aviator Pagbet: Dicas Para U Jogo Do Aviãozinh