Limit bukmacherski – co to jest?

Na rynek bukmacherski składają się operatorzy zakładów wzajemnych i obstawiający wyniki gracze. Każdy z nich dąży do zarobienia jak najwyższych środków. To prowadzi do powstania typowego konfliktu interesów, w którym wydawać by się mogło, że przewagę mają bukmacherzy tworząc tak zwany limit bukmacherski.

Dla ograniczenia kosztów finansowych, bukmacherzy nakładają na graczy różnego rodzaju limity. Te najczęściej stosowane prowadzą do ograniczenia wysokości stawki, jaką można typować dany zakład. Takie metody stosują wszyscy legalni polscy bukmacherzy. Warto jednak wiedzieć, że gracze wcale nie są skazani na niepowodzenie, ponieważ istnieją sposoby, pozwalające na ominięcie limitów bukmacherskich. Co ważne, cechują się one wysoką skutecznością, a przede wszystkim są zgodne z prawem.

Poniżej znajdziesz zestaw porad, które w zestawieniu z odrobiną szczęścia, pozwolą ci na skuteczne uniknięcie ograniczeń.

Sposoby na uniknięcie limitów bukmacherskich na koncie

Typując zakłady bukmacherskie online musisz mieć świadomość, że każda operacja i transakcja, którą wykonujesz, jest rejestrowana i monitorowana przez organizatora zakładów wzajemnych. Zakładając konto otrzymujesz pewnego rodzaju pustą kartę, która przez bukmachera obłożona jest dozą nieufności. Z tego powodu na start należy się liczyć z niskimi limitami.

Jest to ściśle związane z tym, że bukmacher jeszcze nie wie, czego może się po tobie spodziewać, dlatego też stawki nie są specjalnie korzystne. Z upływem czasu mogą się zwiększyć, szczególnie wówczas, gdy okaże się, że grasz nieprofesjonalnie, wyłącznie rekreacyjnie i tym samym wydajesz znacznie więcej niż wygrywasz. Jednak działa to w dwie strony, dlatego jeśli bukmacher uzna cię za dobrego gracza, który nie przyniesie mu założonych dochodów, wówczas stawki zostaną obniżone.

Jak więc grać, by nie narazić się na nałożenie niekorzystnych limitów? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze wskazówki:

  • Bądź niezauważalny – szczególnie w trakcie kilkunastu do nawet kilkudziesięciu postawionych zakładów. Jest to szczególnie istotne, ponieważ to właśnie one są szczególnie mocno monitorowane. Najlepiej, byś pierwsze zakłady typował w sposób bardziej rekreacyjny, a nawet ryzykowny.
  • Bądź systematyczny i cierpliwy – nie powinieneś dokonywać szybkich i nagłych ruchów, w tym w szczególności wpłat i wypłat środków znajdujących się na twoim koncie gracza. Szczególnie ważne jest także, by nie grać za wszystkie wpłacone środki. Tą zasadę w rzeczywistości powinieneś stosować przez cały czas grania.
  • Typuj za stałe stawki – jest to jedna z ważniejszych kwestii. Grając najpierw zakładami za kilka złotych, a następnie typując zakłady za kilkaset złotych z pewnością zwrócisz uwagę bukmachera, a ten natychmiast zacznie się tobie przyglądać.
  • Nie typuj za maksymalne stawki – jeżeli nie chcesz być na cenzurowanym u bukmachera, zrezygnuj z typowania zakładów za maksymalne stawki dostępne dla danego zakładu.
  • Graj jednorazowo – aby uniknąć czujnego oka bukmachera warto pamiętać o tym, by grać jednorazowo. Co to znaczy w praktyce? W jednej chwili obstawiaj to co chcesz i nie ponawiaj zakładu za jakiś czas, ze zmienioną stawką. Aby uniknąć takich nieprzemyślanych typów pamiętaj o odpowiednim przemyśleniu zakładu. W tym celu możesz wykorzystać umiejętności ze statystyki i rachunku prawdopodobieństwa.
  • Graj zakład od razu – unikaj negocjowania kursów i stawek z bukmacherem, nie wysyłaj kuponów do zaakceptowania, a także, co szczególnie ważne, nie generuj kodu zakładu za pośrednictwem strony internetowej bukmachera. Znacznie lepsza okaże się tradycyjna kartka papieru i ołówek, które pozwolą ci zachować swoją tajemnicę, aż do chwili , w której zagrasz.
  • Nie daj się skusić valuebetom – jeśli zależy ci na dostępie do konta przez wiele lat, powinieneś zrezygnować z typowania kursów, które powstały w związku z błędem bukmachera. Choć w danej chwili może się to okazać korzystne, to w perspektywie długoterminowej może spowodować nałożenie limitów.
  • Typuj wyniki na żywo – jeżeli na wybrane przez ciebie zdarzenie dostępne są zakłady na żywo, powinieneś rozwayć możliwość ich zagrania. Przede wszystkim dlatego, że w przypadku zakładów live limity są znacznie wyższe, a dodatkowo, grając po wyższych stawkach w formule na żywo zwiększasz swoje bezpieczeństwo przed nałożeniem stałych limitów. Co więcej, zakłady na żywo często dotyczą wydarzeń o mniejszej popularności, których najlepiej nie eksponować w historii swojego konta.
  • Zadbaj o odpowiedni kamuflaż – najlepszy rezultat uzyskasz, gdy będziesz pamiętał o regularnym typowaniu popularnych zdarzeń za niskie kursy. W ten sposób poniekąd wejdziesz w tłum pozostałych graczy i nie będziesz się rzucał w oczy bukmacherowi.
Czytaj również:  Prawdopodobieństwo typu a rzeczywiste szacunki.

Limity u bukmacherów internetowych

Każdy bukmacher ma prawo do nałożenia limitów na swoich graczy. Co więcej, każdy z nich stosuje odpowiednie systemy, umożliwiające prowadzenie monitoringu wpłacanych środków, wysokości wygranych, a także przelewów realizowanych na własne konto. Aby dodatkowo zwiększyć swoje szanse na zapobiegnięcie limitom, warto zdecydować się na założenie kont u kilku operatorów.