Liga duńska – czy warto w niej typować?

Liga duńska, czyli Superligaen to jedna z ciekawszych, a zarazem mniej popularnych lig piłkarskich w Europie. Najbardziej utytułowanym zespołem tego kraju jest FC Kopenhaga, która 14-krotnie zdobywała tytuł mistrza kraju, a ponadto ma na koncie przyzwoite występy w Pucharach Europejskich. Wielu typerów zastanawia się nad tym, czy liga duńska jest opłacalna w kwestii obstawiania zakładów bukmacherskich. Sprawdźmy, co warto wiedzieć na temat tych rozgrywek.

Najważniejsze informacje o lidze duńskiej

Superligaen to rozgrywki zapoczątkowane w 1990 roku, choć oczywiście liga duńska ma znacznie dłuższą historię, a pierwsze mistrzostwa tego kraju odbyły się już w roku 1889, co czyni ją jedną z najstarszych w Europie. Na przestrzeni lat format ligi duńskiej ulegał wielokrotnym zmianom. Obecnie, w lidze tej występuje 12 zespołów. Faza zasadnicza składa się z 22 kolejek, w których każdy zespół rozegra 11 meczów domowych oraz 11 meczów wyjazdowych. Liga duńska posiada rozgrywki finałowe podzielone na Grupę Mistrzowską oraz Grupę Spadkową. W tej pierwszej gra sześć najlepszych zespołów fazy zasadniczej, a w drugiej sześć najsłabszych. Każdy zespół rozgrywa tu kolejne 10 spotkań, ale tym razem w obrębie swojej grupy.

Dwa najlepsze zespoły ligi duńskiej mają prawo występować w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Zespół z trzeciego miejsca gra w kwalifikacjach do Ligi Europy, a zespół z czwartek w Lidze Konferencji. Dwa najgorsze zespoły spadają do niższej ligi. Do najlepszych zespołów ligi duńskiej zaliczają się: FC Kopenhaga, Midtjylland oraz Brondby. Liga duńska zajmuje dość niskie miejsce w rankingu UEFA. Aktualny współczynnik plasuje ten kraj na 19. miejscu.

Najciekawsze mecze do obstawiania w lidze duńskiej?

Na przestrzeni ostatnich 30 lat, walka o mistrzostwo kraju zwykle rozstrzyga się między dwoma zespołami: FC Kopenhagą i Brondby. I to właśnie rywalizacja tych dwóch zespołów przyciąga największe zainteresowanie. Liga duńska padała także łupem FC Midtjylland oraz Aalborga BK, ale te zespoły mają na swoim koncie dużo mniej mistrzostw krajów. A zatem, poza wspomnianym meczem Kopenhaga vs Brondby, dużo fanów ogląda także spotkania Kopenhaga vs Midtjylland oraz Brondby vs Midtjylland. Liga duńska nie oferuje natomiast żadnych poważniejszych derbów.

Czytaj również:  Jak obstawiać popularne ligi piłkarskie w Europie?

Jak obstawiać zakłady w lidze duńskiej?

Wielu typerów decyduje się na obstawianie zakładów w lidze duńskiej. Powód? Mniejsza liczba zespołów, dzięki czemu, łatwiej dysponować wszechstronną wiedzą na temat tych rozgrywek, a to zawsze ułatwia obstawianie zakładów. W zasadzie obstawianie zakładów w obrębie Superligaen nie różni się jednak od innych rozgrywek piłkarskich. Pod uwagę w trakcie analizy należy wziąć te same czynniki, a mianowicie: formę obu zespołów, statystyki ostatnich spotkań, terminarz rozgrywek, lokalizację meczu, ewentualne występy pucharowe, jak również sytuacją kadrową.

Rywalizacja nabiera rumieńców po zakończeniu fazy zasadniczej, gdy zespoły są podzielone na grupę mistrzowską oraz grupę spadkową. Na tym etapie typowanie wyników jest oczywiście dużo trudniejsze, ponieważ mierzą się ze sobą zespoły o wyrównanym poziomie. Jednak szeroki wybór zakładów bukmacherskich pozwala wybrać najbardziej opłacalne zakłady, niekoniecznie na wynik spotkania. O popularnych zakładach powiemy w kolejnym akapicie.

Jakie zakłady na ligę duńską są najlepsze?

Większość typerów obstawia ligę duńską w obrębie najprostszych zakładów bukmacherskich na wynik meczu. Poza tradycyjnymi zakładami 1×2 mamy również podwójną szansę i zakład bez remisu (DNB). Podobnie jak w innych ligach, wielu typerów obstawiających wyniki spotkań Superligi duńskiej wybiera zakład na to, że obie drużyny strzelą bramki. Patrząc na statystyki, w lidze duńskiej dość rzadko padają remisy, natomiast średnia liczba goli na mecz oscyluje w granicach 2,60 – 2,80. To całkiem przyzwoity wynik. Zakład BTS wchodzi w ponad 50% przypadków.

Skąd czerpać najlepsze pomysły na zakłady bukmacherskie w lidze duńskiej? Najlepiej zerknąć do statystyk, aby przekonać się, czym charakteryzuje się liga duńska i jakie wyniki padają najczęściej. Biorąc pod uwagę, że w Superlidze duńskiej występuje jedynie 12 zespołów, łatwiej jest stać się ekspertem w tej dziedzinie, co pozwala szybciej dobierać najbardziej opłacalne zakłady. Znając najlepszych zawodników ligi duńskiej łatwiej jest np. wytypować strzelców bramek, a także wskazać swoich faworytów do zdobycia króla strzelców.

Czytaj również:  Jak obstawić mecze UEFA dzisiaj?

Liga duńska – gdzie można ją typować?

Chociaż liga duńska nie należy do najpopularniejszych lig w gronie typerów, bukmacherzy mogą zaoferować bardzo rozbudowaną ofertę na te rozgrywki. Część bardziej doświadczonych typerów uważa, że przewagą nieco mniej obleganych lig jest większe prawdopodobieństwo napotkania na valuebety, czyli zakłady, w których kurs na jedną z drużyn jest wyraźnie zawyżony. A gdzie można obstawiać Superligaen? Liga duńska jest dostępna w ofercie legalnego bukmachera Superbet, u którego można obstawiać zakłady w ofercie przedmeczowej oraz na żywo.