Które drużyny na mundial 2022 warto typować?

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w Katarze, które będą w pewnym stopniu wyjątkowe, jeśli chodzi o całą historię tej imprezy. Nie da się ukryć, że Katar jest państwem dość specyficznym pod wieloma względami. Na samym początku warto wspomnieć o tym, że przede wszystkim na uwagę zasługuje termin w jakim zostanie rozegrana wspomniana impreza.

Praktycznie zawsze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozgrywane były na przełomie czerwca i lipca, a w tym roku będą miały miejsce na przełomie listopada i grudnia – rozpoczną się 20 listopada 2022, a zakończą niespełna miesiąc później 18 grudnia 2022.

Przez ten czas zostaną rozegrane 64 spotkania, które będą miały za zadanie wyłonić nowego mistrza świata. Taka impreza jest na pewno znakomitą okazją do tego, aby zarobić trochę pieniędzy poprzez grę w zakładach bukmacherskich.

Drużyny mundial 2022 – jakimi drużynami warto się zainteresować?

Oczywiście zanim powiemy sobie nieco więcej na temat tego jakimi typami i drużynami warto się zainteresować, jeśli chodzi o obstawianie to warto wspomnieć o tym, że nie wszyscy typerzy lubią typować mecze reprezentacyjne – wielu z nich po prostu lepiej czuje się w typowaniu spotkań ligowych czy też europejskich pucharów.

Nie zmienia to jednak faktu, że we wcześniej już wspomnianych 64 meczach tegorocznego mundialu będzie można z powodzeniem znaleźć różne ciekawe typy. Jeśli chodzi o drużyny mundial 2022, które opłaca się typować to na pewno do tego grona należy zaliczyć reprezentację Francji – będzie ona bronić tytułu sprzed 4 lat. Być może ich gra nie zawsze jest na tak wysokim poziomie, ale wcale nie oznacza to, że nie będą oni groźni. W końcu mają w swoim składzie wielkie gwiazdy takie jak chociażby Karim Benzema, który w ostatnim czasie jest w niesamowitej formie o czym świadczy zdobyta przez niego złota piłka.

Czytaj również:  Wszystko na temat WRC 2022

Co więcej, na pewno na uwagę, jeśli chodzi o typowanie zasługuje reprezentacja Argentyny. Zespół, który jest w ”polskiej grupie” na pewno zrobi wszystko, aby zajść jak najdalej – przede wszystkim dlatego, że najprawdopodobniej będzie to ostatni mundial dla Lionela Messiego.

Oprócz Francji czy Argentyny nie można również zapominać o znakomitych Belgach czy Holendrach – takie druzyny mundial 2022 również będą mogły postraszyć swoich rywali w fazie pucharowej. Zatem na pewno warto zastanowić się nad tym, aby typować zwycięstwa reprezentacji Francji czy Argentyny w fazie grupowej oraz ewentualnie w fazie pucharowej.

Drużyny mundial 2022 – czy warto stawiać na gospodarzy?

Chyba każdy doskonale wie o tym, że gospodarzem tegorocznego mundialu jest Katar – oczywiście wszystkie druzyny mundial 2022 musiały brać udział w eliminacjach, a gospodarze mieli udział w tym turnieju zapewniony. W kontekście stawiania na reprezentację Kataru trzeba sobie szczerze powiedzieć, że nie jest to wybitny zespół, ale nie można zapominać o tym, że występuje on przed własną publicznością co w piłce nożnej zawsze trzeba uznać za swego rodzaju atut.

Katar zagra w swojej grupie z Ekwadorem, Senegalem oraz Holandią. O ile można powiedzieć, że dwie pierwsze drużyny może nie są wybitne, o tyle reprezentacja Holandii jest zdecydowanym faworytem do wyjścia z pierwszego miejsca z tej grupy. Zatem w pierwszych dwóch meczach można jeszcze pokusić się o postawienia na Katar.

Natomiast w starciu gospodarzy z Holendrami faworyt jest tylko jeden – choć jak wiadomo piłka nożna już niejednokrotnie potrafiła mocno zaskakiwać. Oczywiście, gdy szczęście dopisze gospodarzom to jakieś zwycięstwo w fazie grupowej może się zdarzyć – dlatego być może warto po dłuższej analizie postawić na gospodarzy. Oczywiście nie należy zapominać, że wiele zależy także od sytuacji w grupie po pierwszych meczach.

Czytaj również:  Proponujemy: Spartak Legia – typy
druzyny mundial 2022

Typowanie na mundialu – jak to jest z reprezentacją Polski?

Jak zapewne większość z nas wie druzyny mundial 2022 to również reprezentacja Polski co dla polskich kibiców na pewno jest bardzo dobrą wiadomością. Pod względem typowania w trzech meczach fazy grupowej trzeba sobie szczerze powiedzieć, że w spotkaniach z Meksykiem i Argentyną raczej faworytem nie jesteśmy.

Na pewno warto pokusić się o postawienie na Polaków w starciu z reprezentacją Arabii Saudyjskiej, gdyż mecz ten przynajmniej w teorii powinien zakończyć się zwycięstwem naszej reprezentacji. Jeśli chodzi o inne typy na ”naszych” to dobrym pomysłem może okazać się długoterminowy zakład na wyjście z grupy.

W końcu jest to główny cel reprezentacji prowadzonej przez Czesława Michniewicza i miejmy nadzieje, że tak właśnie będzie. Jako, że we wspomnianym meczu z reprezentacją Arabii Saudyjskiej jesteśmy faworytem można liczyć tam na sporą ilość rzutów rożnych – zakładając oczywiście, że będziemy mocno atakować, a rywal także dorzuci jakiś róg od siebie. Jest to kolejny ciekawy typ biorąc pod uwagę mecze reprezentacji Polski.

Podsumowując niektóre druzyny mundial 2022 są naprawdę warte uwagi, jeśli chodzi o obstawianie ich zwycięstw. Jednak zawsze warto mieć n uwadze to, że podczas wielkich imprez dość często zdarzają się niespodziewane wyniki.