Które drużyny Ligue 1 warto obstawić?

Obstawianie meczów piłkarskich cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób na terenie naszego kraju i nie tylko. Nic w tym dziwnego, ponieważ spore grono osób zna się na piłce nożnej, kibicuje różnym drużynom oraz śledzi aktualności ze świata piłki nożnej. W związku z tym bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród kibiców, ale również wśród typerów cieszą się różne rozgrywki ligowe i pucharowe odbywające się nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych krajach. Do grona godnych zainteresowania lig można zaliczyć między innymi ligę francuską znaną pod nazwą Ligue 1. Rozgrywki te charakteryzują się dużym zróżnicowaniem pod względem drużyn, które warto obstawiać.

Co warto wiedzieć na temat Ligue 1?

Jeśli mówimy o Ligue 1 drużyny wchodzące w jej skład cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród lokalnych, ale również międzynarodowych kibiców. Mamy tutaj do czynienia ze sporą ilością klasowych ekip, których bezpośrednie mecze dostarczają wielu emocji oraz doskonałych wrażeń szerokiemu gronu kibiców, a także typerów, którzy są zainteresowani wysoką jakością piłkarską wielu drużyn, ale również możliwością zarabiania pieniędzy na ich meczach.

Francuska ekstraklasa piłki nożnej znana pod nazwą Ligue 1 powstała w 1932 roku, a jej aktualnym mistrzem jest Paris Saint-Germain F.C. czyli drużyna znana pod popularnym skrótem PSG. Od sezonu 2002/2003 liga ta liczy 20 drużyn. Najwięcej tytułów mistrzowskich na swoim koncie mają ekipy AS Saint-Etienne, a także wspomniane wyżej PSG (po 10 tytułów Mistrza Francji). Zespoły z końcowych lokat spadają z Ligue 1 do Ligue 2 czyli drugiego poziomu rozgrywkowego. Mistrzowie i zespoły z czołówki wywalczają sobie z kolei prawo gry w Lidze Mistrzów, Lidze Europy, a także Lidze Konferencji UEFA.

Drużyny godne zainteresowania w Ligue 1

Jeśli chodzi o postrzeganie francuskiej ekstraklasy pod kątem typowania meczów to praktycznie każda drużyna jest godna zainteresowania. Można bowiem obstawiać zwycięstwa mocnych ekip, a także porażki słabszych drużyn. Jeśli wiadomo, że dana ekipa nie jest za silna to można pokusić się o typy na większą liczbę bramek albo rzutów rożnych, które w większości będą oczywiście generowane przez mocniejszych rywali. Biorąc pod uwagę Ligue 1 drużyny są naprawdę różnorodne i zapewniają typerom mnóstwo możliwości obstawiania, wygrywania oraz pomnażania swoich środków finansowych. Do grona interesujących ekip, które warto obstawiać w lidze francuskiej, zaliczają się następujące zespoły:

  • PSG – jest to bogata drużyna przejęta przez arabskich inwestorów. Stać ją na sprowadzanie wielu dobrych piłkarzy i gwiazd, takich jak na przykład Neymar czy też Leo Messi albo Kylian Mbappe. Co prawda nie udało im się jeszcze osiągnąć sukcesu w rozgrywkach Ligi Mistrzów, ale na krajowym podwórku są faworytami wielu meczów, a także jednym z głównych faworytów do tytułu mistrzowskiego.
  • Olympique Marsylia – drużyna z bogatą tradycją oraz wielokrotny uczestnik Ligi Mistrzów. Jest to jeden z rywali, który może poważnie zagrozić faworyzowanemu PSG w walce o fotel mistrza. Dodatkowo w meczach tej ekipy można często obstawiać jej wygraną oraz sporą liczbę bramek, ze względu na dość ofensywne nastawienie.
  • Olympique Lyon – tej drużyny również nie trzeba nikomu przedstawiać. Zespół ten od lat plasuje się w górnej części tabeli francuskiej Ligue 1 i jest faworytem w większości spotkań domowych, a także wyjazdowych.
Czytaj również:  Sprawdź darta i jego rodzaje gier

Oczywiście istnieje też sporo innych silniejszych ekip, które raczej będą typowane na faworytów wielu spotkań. Do tego grona można zaliczyć Lille, Lens czy też Monaco. Warto też zwracać uwagę na słabsze drużyny bez formy, ponieważ można obstawiać po prostu ich porażki czy też stratę większej liczby bramek.

Typy, na które warto zwracać uwagę w Ligue 1

Rozpatrując francuską Ligue 1 drużyny są w stanie osiągać wiele ciekawych rezultatów, a ofensywna gra wielu z nich sprawia, że kibice mogą oglądać, a typerzy obstawiać sporą liczbę bramek. Poniżej przedstawionych zostało kilka najpopularniejszych typów, które często pojawiają się na kuponach graczy:

  • Zwycięzca meczu – jeden z najpopularniejszych typów, nad którym warto się zastanowić w kilku sytuacjach. Nie ma sensu obstawianie wygranych zdecydowanych faworytów, ponieważ takie kursy są niskie. Mogą one jedynie służyć jako dopełnienie kuponu. Czasem jednak w meczach dwóch wyrównanych ekip kursy na wygraną są wysokie, a z analizy wynika, że przeciwnik nie jest ostatnio w wysokiej formie lub ma problemy kadrowe. W takim przypadku typ jest jak najbardziej opłacalny.
  • Liczba goli – w meczach zdecydowanych faworytów ze słabeuszami lub dwóch wyrównanych, ale ofensywnych ekip, warto pomyśleć o obstawianiu konkretnej liczby bramek, która zostanie przekroczona (np. powyżej 2,5).
  • Obstawienie mistrza – faworytem jest PSG, ale Marsylia i inne drużyny nie złożą łatwo broni. Im wcześniej obstawi się mistrza, tym wyższy jest kurs. Obstawienie mistrza w czasie sezonu wiąże się z niższą wygraną, ale daje już pewną wiedzę na temat formy i występów konkretnych drużyn.
  • Król strzelców – jednym z faworytów jest Kylian Mbappe z PSG, który notuje wiele trafień zarówno w klubie, jak i reprezentacji Francji.

Oczywiście te oraz inne typy powinny zostać poparte precyzyjną analizą. Należy jej dokonywać na krótko przed konkretnymi meczami, aby mieć jak najdokładniejsze informacje.

Czytaj również:  Czy tabela żużlowa pomoże podczas typowania?