Jakie mecze warto obstawiać w żużlu dzisiaj?

Dane statystyczne większości legalnych polskich bukmacherów jasno wskazują, że żużel to obecnie drugi, zaraz po piłce nożnej najchętniej typowany sport. Szczególnie widoczne jest to w trakcie trwania sezonu, czyli w okresie od kwietnia do października. Choć bieżący sezon powoli zmierza ku końcowi, to w dalszym ciągu możemy jeszcze typować wyniki, które pozwolą osiągnąć możliwie jak najwyższe zyski. Aby dodatkowo ułatwić ci to zadanie, przedstawimy ci najważniejsze zasady jakie cię obowiązują, gdy typujesz żużel, dzisiejsze mecze oraz proponowane typy.

Najchętniej typowane rynki w żużlu

Gracze decydujący się na typowanie zakładów w żużlu mogą zawierać zakłady na spotkania indywidualne i grupowe. Każde z nich mają określoną specyfikę, a co za tym idzie różne rynki zdarzeń. W przypadku spotkań drużynowych gracze mogą typować spotkania w ramach PGE Ekstraligi, eEinner 1 Ligi Żużlowej oraz 2 Ligi Żużlowej. Dodatkowo dochodzą liczne propozycje zagranicznych lig. Z kolei w przypadku starć indywidualnych największym zainteresowaniem cieszą się spotkania w ramach Grand Prix oraz Speedway Euro Championship. Jednak niezależnie od tego, jaki typ preferujesz, możesz decydować się na poniższe rynki:

1X2 – zakład na zwycięzcę biegu. Zwykle w tym rynku faworytami są gospodarze, którzy doskonale znają swój tor, a przy tym są wspierani przez gorąca publiczność. Warto mieć to na uwadze podczas typowania, choć musimy przy tym podkreślić, że w przypadku topowych drużyn, kursy na własnym torze są z reguły bardzo niskie.

Handicap – jest to ciekawa forma podniesienia wartości wygranej w przypadku zawodów z faworytami. Sama idea tego rynku jest podobna jak w przypadku pozostałych dyscyplin. Zadaniem gracza jest określenie, czy drużyna/zawodnik wygra większą liczbą punktów niż ta, którą wskazał bukmacher.

Under/over – w tym rynku zadaniem gracza jest wytypowanie, czy dany zawodnik lub drużyna zdobędą więcej lub mniej punktów, niż wskazał bukmacher. Co ciekawe, niektórzy bukmacherzy decydują się nawet na wprowadzenie możliwości określenia dokładnej liczby punktów zdobytych podczas spotkania.

Czytaj również:  Jak obstawiać mecz Niemcy - Anglia?

H2H – w tym rynku bukmacher tworzy pary zawodników, a zadaniem typera jest określenie, który z zawodników zdobędzie większą liczbę punktów. Niektórzy bukmacherzy decydują się na wprowadzenie w tym rynku możliwości wytypowania remisu lub zwrotu, w przypadku gdy zawodnicy zdobędą taką samą liczbę punktów.

Żużel – dzisiejsze mecze – co typować?

W pierwszej kolejności warto skupić się na zakładach długoterminowych, w ramach PGE Ekstraligi 2022. Zakłady na zwycięstwo, razem z playofami, są jednym z najpopularniejszych rynków. Z uwagi na obecne pozycje w tabeli istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że puchar trafi w ręce reprezentantów Motor Lublin. Potwierdzają to również kursy bukmacherskie, które w zależności od operatora, wahają się w okolicach 1.75. Tuż za nimi plasuje się Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa. Pozostali zawodnicy, w tym zeszłoroczni liderzy z Betard Sparta Wrocław pozostają daleko w tyle.

Licząc na skuteczny typ warto postawić na zwycięstwo obecnego lidera. Chcąc dodatkowo podnieść wartość kursu na kuponie, warto rozważyć zawarcie zakładu w formie kuponu akumulacyjnego.

Podczas typowania zakładów długoterminowych w ramach eWinner 1 Ligi Żużlowej na zwycięzcę wraz z playofami, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Poza pozostającym daleko w tyle Orłem Łódź, wszyscy zawodnicy mają podobne szanse na zwycięstwo. Zdaniem ekspertów i tym samym również bukmacherów najprawdopodobniej puchar zgarnie Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że w drodze na szczyt plany pokrzyżują im zawodnicy z Cellfast Wilki Krosno lub Stelmet Falubaz Zielona Góra.

A jak wygląda sytuacja w przypadku starć indywidualnych? Tutaj w ramach Speedway Grand Prix 2022 Cardiff największe szanse na podium ma Bartosz Zmarzlik. Eksperci oszacowali, że to właśnie on może w tym roku zgarnąć najwyższą liczbę punktów, pozostawiając swoich rywali daleko w tyle.

Żużel dzisiejsze mecze – typy H2H

Chcąc postawić zakład, który rozstrzygnie się od razu, możesz zdecydować się na wytypowanie zakładów pojedynkowych. Podczas następnego biegu w Grand Prix można znaleźć ciekawe propozycje rynków, w następujących korelacjach:

Czytaj również:  Jak obstawiać Polskę - mecze reprezentacji

Zmarzlik vs pozostali,

Madsen vs Dudek,

Feweley vs. Lindgren,

Janowski vs. Woffinden.

Zdaniem ekspertów to właśnie Ci pierwsi z dużą dozą prawdopodobieństwa osiągną najwyższą pozycję podczas pojedynku. Jednak z uwagi na fakt, że są obecnie zawodnicy ci są prawdziwymi faworytami, to i kursy na ich zwycięstwo są niskie, szczególnie w przypadku wygranej Zmarzlika. Wówczas typerzy mogą liczyć na kursy na poziomie zaledwie 1.05. Dobrą alternatywą w tym przypadku okazują się kupony akumulacyjne. Jednak musisz pamiętać, że nawet podczas typowanie zawodników lub drużyn, które zdaniem ekspertów są faworytami, musisz liczyć się z ryzykiem porażki, która może być szczególnie rozczarowująca w przypadku kuponów akumulacyjnych. Jednak nie ma co ukrywać, że taki już jest urok zakładów bukmacherskich i poniekąd to właśnie to wpływa na ich atrakcyjność.