Jak wyglądają zakłady eurowizja bukmacherzy 2022

Konkurs piosenki eurowizja bukmacherzy 2022 to jedno z największych muzycznych wydarzeń na świecie, ponieważ biorą w nim udział największe gwiazdy z wielu krajów na świecie. Celem jest wyłonienie zwycięzcy i wyłonienie najlepszej piosenki i najlepszego jej wykonawcy. Ten wybierany jest spośród wielu przedstawicieli, najpierw trwają krajowe eliminacje, więc zwycięzca w danym roku musi pokonać wielu rywali, zanim okaże się najlepszy na świecie. Takie okazje to kolejna szansa zarobku, ponieważ Eurowizja co roku pojawia się w ofercie bukmacherów. Tak samo było i w tym roku.

Zapowiedź imprezy

To wydarzenie odbywa się na przestrzeni kilku dni. Najpierw w dwóch terminach odbywają się półfinały. Konkretna ilość najlepszych reprezentantów przechodzi do finału i wówczas rozpoczyna się walka o zwycięstwo.

W tym roku odbyło się to w dniach 10 i 12 maja, jeśli chodzi o półfinały, a także 14 maj jeśli chodzi o wielki finał. Każdego dnia rozpoczynało się to o godzinie 21. Gospodarzem imprezy w tym roku był Turyn i hala PalaOlimpico, a więc dobrze znana sportowym kibicom. Był to obiekt, na którym toczono rozgrywki hokeja na lodzie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku. Od 2021 roku w tym obiekcie rozgrywane są turnieje tenisowe kończące sezon, a więc ATP Finals. Tak ma być aż do 2025 roku.

Polski przedstawiciel i jego szanse

W tym roku Polskę na Eurowizji reprezentował Krystian Ochman ze swoją piosenką pod tytułem “River”. Polak miał występować w drugim półfinale. Nie ma jednak wątpliwości patrząc na piosenkę, że nie ma ona zbyt wielkich szans na sukces. Już samym osiągnięciem byłby awans do finału. To wszystko odbiło się na kursach i szansach Polaka. Oczywiście bukmacherzy szanse na awans do finału Ochmanowi dawali dosyć duże, ale na nic więcej raczej nie miał co liczyć.

Czytaj również:  Jakie mecze warto obstawiać w żużlu dzisiaj?

Eurowizja bukmacherzy 2022 i półfinał w wykonaniu Polaka możliwy był do obstawienia również w kilku innych opcjach, bowiem możliwe było wytypowanie, jak potoczą się jego losy 12 maja. Niektórymi z możliwości był sam jego awans do finału, zwycięstwo bądź byt w TOP 3.

Faworyci konkursu Eurowizji

Wśród nacji, którym przed konkursem dawano najwięcej szans na wygraną oczywiście była Ukraina, która była zdecydowanym faworytem, co przedstawiały kursy, które były mocno rozbieżne w porównaniu tego państwa, a całej reszty. Kilka innych jednak, jak Wielka Brytania, Szwecja czy Włochy również były w czołówce i wydawało się, że to oni będą walczyć o byt za plecami naszego wschodniego sąsiada.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z Eurowizją Junior, czy też konkursem osób dorosłych zawsze w naszym kraju cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co też przekłada się na transmisję, która jest dostępna w TVP Sport. Od czasów wygranej Edyty Górniak nasi nie odnoszą żadnych sukcesów, ale nie zmienia to faktu, że jest to bardzo duże wydarzenie, a naszym wypada w takich wydarzeniach kibicować.

Jak wyglądały wyniki Eurowizji?

Łącznie w konkursie wzięło udział 35 wykonawców podzielonych na 2 półfinały. W pierwszym wzięło udział 18, a w drugim 17 przedstawicieli swoich krajów. Krystian Ochman w swoim półfinale zajął jednak 6 miejsce. Wpływ na to miało nie tylko miejsce od jurorów, ale przede wszystkim punkty od kibiców. To wystarczyło na to, aby awansować do finału. Miał 14 numer w kolejności.

Eurowizja bukmacherzy 2022 i przewidywania pod względem kursów pokazał wyraźnie, że w najbliższych latach wraz ze swoimi wykonawcami nie mamy zbyt wielkich szans na zaistnienie w czołówce. Krystian Ochman ze swoją piosenką zajął bowiem dopiero 12 miejsce w gronie 25 finalistów.

Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów wygrała Ukraina z bardzo dużą przewagą nad Wielką Brytanią, a także niespodziewanie Hiszpanią, która nie była wymieniana w gronie głównych faworytów do podium. 2 i 3 miejsce w głosowaniu dzieliło tylko 7 punktów, co pokazuje, że o kolejności decydowało bardzo niewiele, stąd też warto docenić w tym roku nację z Półwyspu Iberyjskiego.

Czytaj również:  Jak typujemy w 2022 roku?

Porównując Polskę do Ukrainy to zabrakło nam bardzo wiele, ponieważ różnica w ilości głosów to aż 480 na naszą niekorzyść.

eurowizja bukmacherzy 2022

Nie obyło się bez kontrowersji

Konkurs stał na wysokim poziomie, aczkolwiek pomijając same kwestie śpiewania, był on dosyć skomplikowany, nawet patrząc na długi czas przed jego rozpoczęciem. Zwycięska nacja apelowała do komisji o to, by wykluczyć z konkursu Rosję. Wszystko oczywiście przez aspekt wojny i atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. Oczywiście miało to pozytywny odzew i Rosja nie miała swojego przedstawiciela w konkursie piosenki Eurowizji.

Podczas samego konkursu kilku wykonawców było niezadowolonych z tego, że na scenie pojawił się problem techniczny, przez niemożliwe jest swobodne poruszanie się, co wpływa na jakość utworu i potencjalną ocenę.

Takich problemów w konkursie pojawiło się o wiele więcej, jak na przykład sfałszowanie wyników, zbyt nadmierne faworyzowanie Ukrainy. Eurowizja bukmacherzy 2022 nie była na pewno widowiskiem zbyt łatwym do typowania, jeśli oczywiście ktoś chciał wyłowić perełkę w postaci jak najwyższego kursu. Czasami stawianie na pewniaków po niższym kursie znacznie się opłaca.