Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Obecnie na polskim rynku działa 19 legalnych bukmacherów. To sprawia, że aby wybrać najlepszego bukmachera trzeba się zmierzyć z nie małym wyzwaniem. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy poniższy poradnik, z którego dowiesz się, jak wybrać najlepszego bukmachera.

Na co zwrócić uwagę aby wybrać bukmachera?

Znalezienie najlepszego operatora zakładów wzajemnych wymaga szczegółowego przeanalizowania określonych czynników. Część z nich jest niezbędna do spełnienia, inne z kolei mogą stanowić ciekawy dodatek, przeważający o atrakcyjności oferty. Tym na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę są:

 • legalność działania,
 • oferta zakładów,
 • oferty powitalne,
 • promocje,
 • kursy,
 • dostępność typowania zakładów,
 • obsługa klienta.

Warto dodatkowo pamiętać o tym, że każdy operator specjalizuje się w określonych typach sportów, dlatego warto poszukać takiego, którego oferta jest zgodna z Twoimi upodobaniami.

Legalność działania bukmachera

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, aby operator mógł świadczyć usługi z zakresu zakładów wzajemnych, musi posiadać stosowną licencję, wydaną przez Ministerstwo Finansów. Brak takiej licencji sprawia, że firma nie ma prawa działać legalnie, a co więcej, korzystanie z jej oferty może skutkować wysokimi karami finansowymi, które dotkną również Ciebie.

Oferta zakładów

Większość bukmacherów oferuje różnorodne typy zakładów, wśród których wymienić możemy:

 • sportowe zakłady przedmeczowe,
 • sportowe zakłady na żywo,
 • esportowe zakłady przedmeczowe,
 • esportowe zakłady na żywo,
 • zakłady na sporty wirtualne,
 • zakłady na gry karciane.

Gracze zdecydowanie najczęściej typują zakłady sportowe, w formule przedmeczowej i na żywo. Jednak warto znaleźć operatora, który udostępnia również inne opcje. Może to się okazać bardzo pomocne, podczas przerwy w rozgrywkach.

Jednak niezależnie od tego, jaki typ zakładów Cię interesuje, powinieneś dodatkowo określić szerokość rynków, dostępność zakładów łączonych i długoterminowych, możliwość tworzenia własnych zakładów i obstawiania statystyk, a także wysokość kursów. W przypadku zakładów na żywo, warto dowiedzieć się, czy kursy są aktualizowane dynamicznie oraz czy będziesz miał dostęp do transmisji na żywo.

Czytaj również:  Co powinien mieć nowy bukmacher na polskim rynku?

Oferta powitalna

Choć nie powinien to być czynnik decydujący o założeniu konta, to może się okazać naprawdę atrakcyjnym bonusem. Bukmacherzy prześcigają się, by zaproponować najkorzystniejsze pakiety powitalne, a Ty możesz na tym tylko korzystać. Sprawdzając ofertę bonusów dokładnie zapoznaj się z regulaminem ich przyznawania. Każdy bonus wymaga spełnienia licznych kryteriów, w tym tych. Związanych z obrotem środkami. Pamiętaj, że im wyższy bonus otrzymasz, tym trudniejsze będą warunki jego wypłaty.

Promocje

Czy jest coś bardziej lubianego niż promocje? Odpowiednio dopracowane pozwalają znacząco podnieść atrakcyjność gry. Przed założeniem konta, warto zweryfikować, czy dany operator posiada w swojej ofercie promocje stałe i tymczasowe. Analizując ofertę promocyjną, warto zapoznać się z warunkami promocji, regularnością ich pojawiania się, a także typem dyscyplin, jakie obejmują.

Warto pamiętać, że część promocji, szczególnie tych mocno nagłaśnianych, w rzeczywistości ma tak wygórowane warunki, że ich spełnienie jest niemal niemożliwe.

Kursy

Nie da się ukryć, że kursy bukmacherskie odgrywają niezwykle istotną rolę w kwestii atrakcyjności oferty danego bukmachera. To od ich wysokości zależą potencjalne wygrane. Jednak, aby wiedzieć, które z nich są faktycznie najwyższe, należy zrozumieć pojęcie marży bukmacherskiej.

Marża bukmacherska to prowizja pobierana przez operatora za typowanie zakładów. Im jest ona niższa, tym korzystniejsze są warunki gry, ponieważ bukmacher pobierze niższe prowizje z wygranej. Zwykle wyrażana jest w procentach. Obliczając wysokość marży, będziesz w stanie samodzielnie określić, który bukmacher oferuje najwyższe kursy.

Sposób typowania

Zakłady bukmacherskie możesz typować na dwa sposoby: z poziomu strony internetowej lub za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej. W naszej ocenie ta druga forma jest znacznie wygodniejsza. Przede wszystkim umożliwia typowanie zakładów również poza domem, co sprawdzi się szczególnie podczas typowania zakładów bezpośrednio podczas oglądania spotkania na stadionie. Oceniając aplikację mobilną, warto wziąć pod uwagę jej płynność oraz dostępność dla posiadanego przez Ciebie systemu operacyjnego.

Czytaj również:  Sponsoring legalnych bukmacherów w Polsce

Obsługa klienta

Dopóki wszystko idzie tak jak powinno, nie zwraca się uwagi na skuteczną obsługę klienta. Jednak, gdy pojawią się jakiekolwiek komplikacje, warto wiedzieć, że można liczyć na pełne wsparcie wykwalifikowanych specjalistów. Dobry operator powinien zapewnić ci dostęp do wsparcia przez całą dobę, przy wykorzystaniu różnych kanałów kontaktu. W ten sposób uda ci się rozwiązać pojawiające się trudności również w środku nocy, a co tu dużo ukrywać, najwięcej graczy rozpoczyna swoją aktywność w zakładach bukmacherskich właśnie wieczorem.

Jak widzisz, kryteriów, na które warto zwrócić uwagę jest naprawdę sporo. Jednak podchodząc rzetelnie do wyboru odpowiedniego bukmachera uda Ci się osiągać naprawdę wysokie wygrane, a przy tym maksymalnie cieszyć się grą.