Jak typować mecz Portugalia vs Hiszpania?

Piłkarskie rozgrywki międzynarodowe cieszą się dużą popularnością na całym świecie, szczególnie jeśli chodzi o duże turnieje, takie jak na przykład Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy też Copa America. Nie bez znaczenia są również spotkania eliminacyjne o prawo gry w wielkich turniejach piłkarskich. Ostatnimi czasy pojawiły się również rozgrywki Ligi Narodów, które w dużej mierze zastępują spotkania towarzyskie, a ich stawką są nie tylko ciekawe trofea, ale również możliwość uzyskania awansu na Mistrzostwa Europy. Wiele reprezentacji posiada silne składy, które reprezentują wysoki poziom piłkarski. Sytuacja prezentuje się tak między innymi w przypadku pary Portugalia vs Hiszpania.

Co warto wiedzieć o meczach Portugalia vs Hiszpania?

Ze względu na geograficzne położenie obu państw, mecze Portugalia vs Hiszpania są określane mianem derbów Półwyspu Iberyjskiego. Spotkania te elektryzują międzynarodową publiczność, ponieważ mamy tutaj do czynienia z dwiema reprezentacjami zajmującymi od wielu lat czołowe lokaty w rankingu FIFA oraz na międzynarodowych imprezach piłkarskich. Mecze te od zawsze były wyrównane i zacięte, a to z kolei duża gratka nie tylko dla kibiców, ale również osób zajmujących się typowaniem i obstawianiem wydarzeń sportowych.

Bilans bezpośrednich starć Portugalii z Hiszpanią

Wiemy już, że aktualna forma wspomnianych drużyn jest bardzo wysoka. Warto przyjrzeć się bliżej historii bezpośrednich starć. Jeśli spojrzeć na spotkania rozgrywane pomiędzy tymi ekipami w ciągu ostatnich kilkunastu lat to bilans jest bardzo wyrównany. Najczęściej mecze te kończyły się remisami. Jest to dobra podpowiedź dla osób zajmujących się obstawianiem spotkań. Prawdopodobieństwo remisu w meczach Portugalia vs Hiszpania jest dość wysokie, ale pod uwagę należy brać również wiele innych czynników.

Na co zwracać uwagę typując mecze Portugalia vs Hiszpania?

Warto pamiętać o tym, że proces obstawiania rezultatów meczów oraz innych zdarzeń (liczba goli, kartek, rzutów rożnych, itp.) to jest dość kompleksowy i obejmuje wiele ważnych kwestii. Przymierzając się do wytypowania konkretnych zdarzeń i wyników, warto zwrócić uwagę na następujące sprawy:

  • Kurs zdarzenia – czasami mamy do czynienia z bardzo niskimi kursami na zdarzenia o dużym prawdopodobieństwie. Mało kto obstawia je samodzielnie, ale sporo graczy wybiera je jako dodatek do kupony. Sens obstawiania takich zdarzeń jest bardzo mały, ponieważ wygrana jest niewielka w stosunku do postawionych pieniędzy, a do tego zawsze istnieje pewne ryzyko porażki.
  • Aktualna forma drużyn – dokonując analizy drużyn, bardzo dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na aktualną formę ekip w spotkaniach rozgrywanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na tej podstawie można stwierdzić czy dany zespół radzi sobie lepiej na wyjazdach czy też w meczach domowych oraz można ustalić postawę obu ekip na przykład na tle jednego rywala, z którym niedawno się mierzyły.
  • Braki kluczowych zawodników – śledzenie aktualnych informacji dotyczących podstawowych zawodników konkretnej reprezentacji to absolutna podstawa w przypadku obstawiania meczów. Może się okazać, że dana reprezentacja będzie osłabiona ze względu na to, że jeden z ważniejszych graczy odniósł kontuzję lub został zawieszony za kartki.
  • Rodzaj meczu – nie bez znaczenia jest również rodzaj rozgrywanego meczu. Wiadomo, że zespoły wychodzą najmocniejszymi składami i dają z siebie wszystko w meczach o punkty w eliminacjach, a także podczas spotkań turniejowych. W spotkaniach rezerwowych bez stawki trenerzy bardziej starają się dać szansę rezerwowym, dlatego wyniki takich meczów mogą odbiegać od faktycznej formy drużyn.
Czytaj również:  Ekstraklasa tabela wyniki meczów, a obstawianie zakładów

Propozycje typów na mecze Portugalia vs Hiszpania

Oczywiście wiele zależy od formy i składów drużyn na krótko przed meczem, ale istnieją pewne propozycje typów meczów Portugalia vs Hiszpania, na które warto zwrócić uwagę:

  • Remis – statystyki bezpośrednich spotkań w ostatnich latach pokazują, że w meczach pomiędzy Portugalią, a Hiszpanią często padają remisy co nie jest wcale dziwne przy tak wyrównanych i silnych zespołach. Warto zwrócić uwagę na taki typ, ponieważ zwykle jego kurs jest wysoki, podobnie jak prawdopodobieństwo.
  • Mała ilość bramek – pomimo, że mamy do czynienia z ofensywnymi zespołami to w ich bezpośrednich starciach wyniki są bardzo niskie albo bezbramkowe. Dobrym pomysłem może więc być obstawienie zdarzenia na ilość bramek poniżej 2.5, a nawet 1.5.
  • Wygrana gospodarzy – jeśli już dochodziło do wygranej którejś z drużyn to częściej zdarzało się to gospodarzom. Dla bezpieczeństwa można jednak zdecydować się na typ z tak zwaną podpórką czyli wygrana gospodarzy lub remis.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby typować wyniki wydarzeń sportowych wcale nie trzeba inwestować sporej ilości pieniędzy. Wielu legalnych i porządnych bukmacherów, takich jak na przykład Superbet, oferuje swoim nowym oraz stałym klientom liczne bonusy od depozytu, bez depozytu czy też darmowe zakłady. Dzięki temu można zbudować solidny bankroll bez potrzeby nadmiernego obciążania swojego budżetu. Jest to korzystne pod kątem rozsądnej i odpowiedzialnej gry.