Jak odrobić straty przy jednym dobrym typie?

Decydując się na typowanie zakładów wzajemnych każdy gracz liczy na wysokie wygrane. Istnieje wiele różnych metod stawkowania, które pozwalają każdemu graczowi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Decydując się na bezpieczną grę, należy się liczyć ze stosunkowo niskimi wygranymi, jednak dużą zaletą tego systemu jest fakt, że nawet długa seria porażek nie doprowadzi do ruiny budżetu, jednak również odbudowanie kapitału również okazuje się problematyczne. Wraz z biegiem czasu warto podjąć ryzyko, by zagrać w sposób bardziej agresywny. W tych sytuacjach znacznie lepiej sprawdzą się metody progresywne, które mimo wysokiego ryzyka straty całego kapitału pozwalają znacznie szybciej odzyskać stracone środki.

Stawkowanie progresywne

Nie da się ukryć, że zakłady wzajemne mogą się wiązać z seriami długotrwałych, dotkliwych błędów, które są wyraźnie odczuwalne przez nasz portfel. Wówczas odzyskanie kapitału może się okazać czasochłonne. Co więcej, gracze o słabszych nerwach mogą odczuwać chęć szybkiego odegrania się, które może skończyć się ryzykownymi zagraniami.

Aby wyjaśnić, w jaki sposób działa system, warto przyjrzeć się najprostszemu przykładowi, w którym kurs jest równy 2.00, przy założeniu, że chcemy by nam się zwróciła kwota 20 zł.

W pierwszym kroku należy postawić kolejne 20 zł na zakładzie z kursem 2.00. Gdy kurs zostanie dobrze wytypowany, wówczas zyskamy drugie tyle, czyli odzyskujemy poprzednią stratę. W przypadku błędnego typu tracimy kolejne 20 zł. W tym momencie naszym celem jest takie dobranie kwoty kolejnego zakładu, by w przypadku dobrego typu wyjść na zero.

40 zł+a=2*a dla którego a to kwota wyłożona na kolejny kupon

Powyższe równanie wynika z faktu, że kwota szukana powinna pozwolić na pokrycie dotychczasowych wydatków.

Stawkowanie Martinagel’a – modyfikacja

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, w jaki sposób rosną kolejne zakłady, podczas grania w bardziej ryzykowny sposób. Dla przykładu możemy wziąć spotkania, dla których kursy wynoszą 3.00. W tym przypadku również zależy nam na odzyskaniu straconych 20 zł.

Czytaj również:  Бесплатные Игры Казино Слоты И Игровые Автоматы

20 zł + a = 3*a, gdzie a = 10 zł

W przypadku skutecznego typu można powrócić do bezpiecznej gry. Jeśli jednak dojdzie do porażki, trzeba będzie odrobić kwotę 30 zł. Mnie trudno wydedukować, że dla kolejnych strat, wartość a wynosić będzie kolejno 15 zł, 22,50 zł, 33,75 zł, 50,63 zł itd. Od razu rzuca się w oczy fakt, że wartości a rosną wolniej niż w przypadku tradycyjnego systemu Martingale’a, a wzorst kolejnych stawek jest geometryczny.

Tę metodę warto stosować w przypadku typowania zmiennych kursów. Jednak należy przy tym pamiętać, że podczas każdego etapu obliczeń konieczne jest uwzględnianie aktualnego kursu. Co więcej, w naszych roboczych obliczeniach nie została uwzględniona opłata narzucana przez bukmacherów, ponieważ może być ona różna u każdego operatora.

Wady i zalety metod progresywnych

Powyższe metody mogą być traktowane jako system bukmacherski i jak każdy pozostały, również posiadają określone wady i zalety. Poniżej prezentujemy te najistotniejsze:

Wady

  • wysokie ryzyko związane z możliwością utraty kapitału podczas serii porażek, z uwagi na geometryczny wzrost stawek dla kolejnych zakładów,
  • typowanie po niskich stawkach w następujących po sobie kuponach wymusza granie ryzykownych spotkań, dla uzyskania wysokiego przyrostu konieczne jest typowanie spotkań z wysokimi kursami,
  • pojawiająca się chęć odegrania może doprowadzić do szybkiego bankructwa, każdy gracz powinien określić własny moment stopu, ponieważ granie emocjami może doprowadzić do ruiny finansowej.

Zalety

  • pierwszy poprawny typ pozwala na uzyskanie zwrotu wszystkich poniesionych kosztów, tym samym, by odzyskać dotychczas włożone środki, wystarczy dobrze wytypować co najmniej jeden kupon,
  • stosowanie prostej formuły i przejrzystych wysokości dla kolejnych kuponów sprawia, że stawki kolejnych zakładów policzysz szybko i bez większego problemu.

Przedstawiona przez nas strategia doboru stawek w istocie stanowi połączenie systemu Martingale’a i metody stałego profitu. Progresja tej metody polega na tym, że wszystkie stawki wzrastają w sposób geometryczny, a profit jest stały i przejawia się w doborze kwoty dla danego zakładu w oczekiwaniu na ściśle określony zysk. W przedstawionym przez nas przykładzie zależy nam przede wszystkim na tym, by odzyskać stracone środki. Jednak, jako że jest to system mocno ryzykowny, polecamy go wyłącznie tym graczom, który lubią agresywną grę i towarzyszące jej silne emocje.

Czytaj również:  Betway Россия Букмекерская Контора: Официальный Сайт, Линия, Ставки На Спорт В Бк Бетве

Gdzie najlepiej typować progresywnie?

Tak naprawdę z metod tych można korzystać u każdego operatora zakładów wzajemnych. Jednak warto wcześniej znaleźć takiego, który oferuje najkorzystniejsze bonusy na start oraz promocje stałe i tymczasowe. W naszej ocenie dobrym kandydatem będzie Betfan, który udostępnia bonus w postaci gry bez podatku, a także bonusami finansowymi w wysokości łącznej 3100 zł. Innym kandydatem wartym rozważenia jest TOTALbet i PZBuk, każdy z nich przyznaje dodatkowy bonus w wysokości 50 zł.