Jak obstawić mecz Dania – Anglia ?

Spotkanie dania anglia mecz jest jednym z ciekawszych, pod względem piłkarskim. Fanów piłki nożnej, czy to w wydaniu klubowym, czy też reprezentacyjnym nie brakuje, stąd też duża ich obecność przed telewizorami, czy też na trybunach. Każdy stawia na emocje, ale bardzo często również na wysoki poziom piłkarski, a te jak wiadomo gwarantują najlepsze drużyny ze swoimi gwiazdami na czele.

Wśród spotkań rozegranych w ostatnich latach na pewno takich emocji dostarczył mecz Dania – Anglia, który rozgrywano w ramach półfinału ostatnich Mistrzostw Europy na stadionie Wembley w Londynie. Wówczas zakończyło się to awansem Synów Albionu do wielkiego finału. Podopieczni Garetha Southgate’a wygrali po dogrywce 2:1.

Jaki typ wybrać na mecz Dania – Anglia?

Spotkanie rozgrywane 7 lipca 2021 roku było bardzo wyrównane i do samego końca nie wiadomo było, jak to może się rozstrzygnąć, chociaż przed spotkaniem faworyt był oczywisty. Stąd też w kolejnych spotkaniach pomiędzy tymi reprezentacjami można spodziewać się dosłownie wszystkiego, gdyż jak pokazały ostatnie mecze zarówno jednych i drugich stać ich na wiele.

Jedni i drudzy są drużyną, która bardzo lubi dominować nad swoim przeciwnikiem i starannie budować swoje ataki pozycyjne. Bardzo szybkie i aktywne skrzydła po stronie duńskiej, jak i angielskiej sprawiają, że w te sektory bardzo chętnie posyłane są podania. Indywidualne akcje, których jest sporo nie zawsze się udają, a interwencje obrońców powodują, że piłka bardzo często ląduje poza końcową linią boiska. Stąd też bardzo duża liczba rzutów rożnych wykonywanych przez te drużyny. We wspomnianym spotkaniu obie drużyny wykonały ich łącznie aż 11.

Obie drużyny bardzo lubią grać na 0 z tyłu. Bardzo solidni defensorzy, a także prawdziwi specjaliści w bramce występujący w mocnych europejskich ligach. To powoduje, że zarówno Dania, jak i Anglia bardzo często nie tracą bramek, a potrafią strzelać ich całkiem sporo. Stąd w tym przypadku bardzo dobrym wyborem mogą być typy na under bramkowy bądź też na obie drużyny nie strzelą gola.

Czytaj również:  Jak wyglądają zakłady eurowizja bukmacherzy 2022

 Jakie inne typy mogą tu być odpowiednie?

Dania – Anglia mecz podczas Mistrzostw Europy nie należał do tych z grona brutalnych. W przyszłości wiele oczywiście zależy od tego, na jakiego sędziego trafią obie reprezentacje, ale jak wspomniano wyżej nie mamy tu do czynienia z nacjami, które lubią faulować, ale wolą grać piłką. Czasami takie zagranie jest nieuniknione, by przerwać groźnie zapowiadającą się kontrę przeciwnika, jednak dobrym wyborem w tym przypadku może wydawać się zagranie na liczbę kartek. W ostatnim bezpośrednim meczu, a więc na przestrzeni 120 minut padło ich raptem 2.

Czy w tym przypadku warto typować zwycięzcę spotkania?

Anglia jest reprezentacją od wielu lat zaliczaną do tych najlepszych na świecie, co pokazują ich dokonania na wielkich imprezach. Wicemistrzostwo Europy, 4 miejsce na Mistrzostwach Świata w Rosji i ćwierćfinał podczas Mundialu w Katarze. Duńczycy poza Euro wypadali bardzo blado.

W meczach bezpośrednich o wiele lepiej prezentuje się drużyna Synów Albionu, która nie przegrała w 4 z 5 ostatnich spotkań. Wygrała w regulaminowym czasie 2 spotkania i we wspomnianym meczu zanotowali awans do finału. Dania w tym czasie wygrała tylko jedno spotkanie w ostatniej edycji Ligi Narodów, gdzie drużyna prowadzona przez Garetha Southgate’a spisywała się znacznie poniżej oczekiwań i ostatecznie sensacyjnie spadła do Dywizji B.

Dania jednak w meczach przeciwko Anglii ma spore problemy z tym, aby strzelić gola. Na 5 ostatnich zdarzyło im się to tylko 2 razy i tylko raz z gry. Podczas Mistrzostw Europy bramkę zdobyli ze stałego fragmentu. Było to bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego autorstwa Mikkela Damsgaarda. W 3 meczach Anglia potrafiła zanotować czyste konto.

Patrząc jednak na to, z jaką pasją i zaangażowaniem potrafi grać Dania nie warto stawiać ich przed meczem na przegranej pozycji. Duży potencjał i regularne wprowadzanie utalentowanych młodych zawodników połączona z grupą graczy doświadczonych stanowi bardzo ciekawą mieszankę, stąd też tę drużynę warto stawiać w gronie czarnych koni każdego dużego turnieju. Stąd pomimo faktu, że Anglia niemal w każdym meczu powinna być faworytem, wyznaczenie jednoznacznego faworyta jest jednak zadaniem bardzo trudnym.

Czytaj również:  Jak Polska może zagrać z Meksykiem?

Wartym uwagi rozwiązaniem w tym przypadku może być jednak zagranie na typ z podpórką w stronę Anglii, to znaczy zwycięstwo lub remis. Oczywiście jest to do głębokiego przemyślenia, gdyż w tym przypadku kurs bardzo mocno spada względem czystego zwycięstwa nacji z Wielkiej Brytanii.

U jakiego bukmachera warto obstawić ten mecz?

Firmą bukmacherską, z której bardzo chętnie w ostatnim czasie korzysta bardzo duża grupa klientów jest Superbet. Dania – Anglia mecz wzbudza niemałe emocje, stąd też nie dziwi fakt mocno rozbudowanej oferty na to spotkanie.

Dużo graczy zazwyczaj sugeruje się jak najwyższymi kursami na wybrane przez siebie zdarzenie, jednak w tym przypadku warto wybrać tego bukmachera, gdyż ten w swojej ofercie na tego typu spotkania posiada bardzo ciekawe kombinacje w postaci kombosów. Tam na pewno każdy z graczy znajdzie coś dla siebie.