Jak obstawiać wyścigi konne typy?

Wyścigi konne najprawdopodobniej były urządzane jeszcze przed naszą erą, ale źródła historyczne pozwalają nam usytuować początek wyścigów jakie znamy dzisiaj w starożytnym Rzymie. W tym samym okresie pojawiły się również wyścigi konne typy, czyli możliwość obstawiania zakładów bukmacherskich na wynik rywalizacji. Bukmacherka z czasem stała się nieodzownym czynnikiem ekonomicznym, bez którego takie wyścigi prawdopodobnie nie miałyby prawa bytu.

Na czym właściwie polegają wyścigi konne?

Wyścigi konne to sport, w którym doświadczeni jeźdźcy określani czasami dżokejami prowadza swojego konia i starają się jak najszybciej pokonać ustalony dystans. Wyścigi najczęściej są organizowane na specjalnych owalnych torach znanych jako hipodromy. Zasady wyścigu mogą być bardzo złożone. Przykładowo, mogą to być wyścigi tylko dla określonych ras koni lub też wymagany jest konkretny rodzaj końskiego chodu. Wpływ na rywalizację może mieć także nawierzchnia – zawody najczęściej organizuje się na torach ziemnych oraz torach trawiastych. Aby wyścigi były sprawiedliwe, przed startem waży się dżokeja wraz z siodłem. Następnie w siodle umieszcza się ciężarki, które mają sprawić, aby każdy koń niósł taki sam ciężar na swoim grzbiecie.

Wyścigi konne nierozerwalnie połączone z bukmacherką

Hodowla koni wyścigowych jest niezwykle kosztowna. Mogą sobie na to pozwolić jedynie bardzo zamożni pasjonaci. Rekreacyjne wyścigi konne na dłuższą metę nie mają prawa bytu. Zawsze istotną rolę odgrywały tu zakłady bukmacherskie. Na takich zakładach zarabiają zarówno hodowcy koni, dżokeje, jak również ośrodki dysponujące hipodromem i organizujące zawody. Nierozerwalne połączenie wyścigów konnych i zakładów sprawia, że w wielu krajach zawody takie nie są traktowane jako dyscyplina sportu. Z tego samego względu nie organizuje się np. Mistrzostw Świata. W Polsce, wszystkie oficjalne dyscypliny sportu przynależą do strefy zainteresowania Ministra Sportu, podczas gdy wyścigi konne są podporządkowane ministrowi rolnictwa.

Czytaj również:  Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Jaki zakłady na wyścigi konne można obstawiać?

Typerzy obstawiający zakłady bukmacherskie na wyścigi konne mogą wskazać konia, który ich zdaniem wygra wyścig lub też konie, które zajmą dwa lub trzy pierwsze miejsca. Zakłady na pierwsze miejsca można obstawiać w konkretnej kolejności lub też po prostu wskazać konie, które naszym zdaniem zmieszczą się w ścisłej czołówce. Ważną rolę odgrywają tu zatem zakłady kombinacyjne, w których na jednym kuponie można wytypować kilka rozstrzygnięć, a każdy taki typ to pojedyncza stawka. Zakład kombinacyjny jest najbardziej opłacalny w sytuacji, gdy większość przewidzianych selekcji przynosi wygraną wyższą od sumy stawek.

W jaki sposób można obstawiać wyścigi konne typy?

Dawniej wyścigi konne typy można było obstawiać wyłącznie w punktach bukmacherskich funkcjonujących przy hipodromach organizujących zawody. Aktualnie, najbardziej prestiżowe wyścigi konne z całego świata są transmitowane i można je obstawiać w zakładach przedmeczowych i w zakładach na żywo dostępnych w internetowych serwisach bukmacherskich. Ciekawą formą typowania tej dyscypliny są także sporty wirtualne. To specjalna rozrywka bukmacherka, w której gracze mają możliwość typowania wirtualnych wyścigów konnych generowanych komputerowo.

Jakie czynniki mogą mieć wpływ na wynik?

Wyścigi konne to bardzo złożona dyscyplina, a jej prawdziwi pasjonaci dysponują ogromną wiedzą na temat różnych ras koni, a także specyfiki wyścigów. Mimo to, wyścigi konne typy często mają charakter losowy, bowiem na wynik rywalizacji może wpływać chociażby dyspozycja dnia konia i to, w jaki sposób był on karmiony i przygotowywany do wyścigu. Wpływ mają także sami dżokeje, ponieważ od ich umiejętności w dużej mierze zależy maksymalna prędkość konia oraz wybór optymalnych ścieżek.

W filmach i serialach motyw wyścigów konnych często pojawia się w odpowiednim anturażu – zakłady zazwyczaj obstawiają nieco starsi panowie, którzy nierzadko sami są związani z jeździectwem. W praktyce jednak, wyścigi konne typy są dla każdego, choć na starcie trzeba zrozumieć wiele istotnych czynników, a także zaakceptować fakt, że nasze typy często mają charakter czysto losowy. Tylko garstka prawdziwych znawców i stałych bywalców hipodromów faktycznie dysponuje wiedzą, która może realnie wpłynąć na szanse prawidłowego wytypowania kolejności na mecie.  

Czytaj również:  Zobacz, jak wyglądają przykładowe typy ekspertów na Ekstraklasa

Gdzie obstawiać wyścigi konne typy?

Legalny bukmacher Superbet może pochwalić się bardzo bogatą ofertą zakładów bukmacherskich, wśród których dostępne są także wyścigi konne typy. Można je obstawiać zarówno w ofercie przedmeczowej oraz live. Wyścigi konne dostępne są także w kategorii sportów wirtualnych. Wybierając bukmachera Superbet gracze mogą liczyć na atrakcyjne promocje oraz bonusy, dzięki którym obstawianie zakładów bukmacherskich stanie się dużo bardziej emocjonujące. Jest to zatem dobre miejsce dla wszystkich miłośników tej ekskluzywnej dyscypliny sportu konnego.