Jak obstawiać tenis na żywo?

Spektakularne wyniki Igi Świątek i Huberta Hurkacza sprawiły, że coraz więcej osób zaczęło się interesować dyscypliną sportową, jaką jest tenis ziemny. Wraz ze wzrostem skuteczności naszych zawodników, wzrosło również zainteresowanie graczy typowaniem zakładów wzajemnych na tenisa. Legalni polscy bukmacherzy zauważyli tendencję wzrostową i zdecydowali się przygotować propozycje skrojone na miarę potrzeb fanów tenisa. Jeśli i ty chcesz rozpocząć swoją przygodę z typowaniem zakładów wzajemnych na tenisa, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, który wskaże ci, na co należy zwracać szczególną uwagę, podczas typowania zakładów na żywo, by zwiększyć swoją szansę na wygraną.

Tenis na żywo – jak typować?

Oferta zakładów na tenisa w formule na żywo nie różni się znacząco od tej, obowiązującej w zakładach przedmeczowych. Gracze mogą wybierać wśród licznych ciekawych propozycji, wśród których największą popularnością cieszą się takie rynki jak:

 • Zwycięzca meczu – jako, że w tenisie nie występują remisy, jest to tradycyjny zakład dwudrogowy. Zadaniem gracza jest wytypowanie, który z zawodników wygra spotkanie.
 • Liczba setów w formule under/over – zadaniem gracza jest wskazanie, czy mecz zakończy się powyżej, czy poniżej określonej przez bukmachera liczby setów. W tym miejscu warto pamiętać, że mecze tenisa zwykle kończą się po drugim wygranym secie. Jedyny wyjątek stanowią najważniejsze turnieje mężczyzn, gdzie przewaga wynosić ma trzy wygrane sety.
 • Liczba gemów w formule under/over – podobnie jak z setami, zadaniem gracza jest określenie liczby gemów zdobytych podczas całego spotkania (niekiedy bukmacherzy dają możliwość wytypowania liczby gemów dla poszczególnych zawodników).
 • Handicapy – w tej kategorii gracze mogą typować zarówno sety, jak i gemy. Zadaniem typera jest oszacowanie i prawidłowe wytypowanie, z jaką przewagą setów lub gemów wygra określony zawodnik. Te zakłady mogą zapewnić niesamowite emocje, szczególnie podczas spotkań, w których nie ma wyraźnych faworytów.
 • Dokładny wynik – ponownie jest to zakład na sety. Jednak w przypadku tego zakładu gracz ma za zadanie wytypować dokładny wynik meczu w setach. Ten rynek nie należy do najprostszych, szczególnie podczas turniejów, w których obowiązuje zasada przewagi trzema setami.
 • Zwycięzca wybranego seta/gema – ten rynek cieszy się szczególnym zainteresowaniem właśnie podczas typowania tenisa na żywo. Zwykle pojawiają się tutaj wysokie kursy. Warto wziąć pod uwagę ten rynek szczególnie wówczas, gdy zawodnik wcześniej radził sobie naprawdę dobrze i jest pewniakiem podczas nadchodzącego spotkania.
Czytaj również:  Jak znajdywać top typy na tenis?

Jak obstawiać tenis na żywo?

Tenis ziemny można uznać za zdecydowanie bardziej przewidywalny sport, w porównaniu do sportów zespołowych, jednak tutaj również mogą się zdarzyć sytuacje nieprzewidziane. Dlatego aby zwiększyć swoje szanse na postawienie skutecznego typu, warto wziąć pod uwagę szereg dodatkowych czynników, które w ostatecznym rozrachunku mogą wpłynąć na wynik spotkania. Do tych najważniejszych zaliczyć można:

Rodzaj nawierzchni

Nie da się ukryć, że mało który zawodnik radzi sobie tak samo dobrze, na każdym typie kortu. Jeśli więc planujesz postawić swój zakład na tenis na żywo, zwróć uwagę na to, na jakiej nawierzchni będą się mierzyć zawodnicy. Przeanalizuj przy tym statystyki, by określić, czy wybrani zawodnicy będą sobie radzili tak samo dobrze na korcie, na którym staną do rywalizacji.

Zwróć uwagę na pojedynki bezpośrednie

Podczas licznych turniejów tenisowych w ciągu roku rozgrywanych jest wiele spotkań, w tym często wybrani zawodnicy spotykają się ze sobą na korcie po kilka razy w roku. Jeżeli planujesz przystąpić do typowania zakładu, sprawdź, czy wybrani zawodnicy już ze sobą rywalizowali i jak zakończył się pojedynek. Historia H2H meczów może się okazać naprawdę cennym źródłem informacji.

Prowadź własny dziennik typowania

Tenis to bez wątpienia sport, w którym ważna jest odpowiednia wiedza. Jeśli chcesz odnosić sukcesy podczas typowania tej dyscypliny sportowej powinieneś doskonale znać bieżącą sytuację zawodników. Dobrym rozwiązaniem, które cię w tym wesprze będzie prowadzenie własnego dziennika spotkań. Wraz z kolejnymi typami będziesz dysponował naprawdę obszernym kompendium wiedzy, które okaże się pomocne podczas typowania kolejnych zakładów.

Poznaj najważniejsze turnieje tenisa

Jak każda dyscyplina sportowa, również i tenis ziemny dzieli się na turnieje o większym i mniejszym znaczeniu dla zawodników. Chcąc skutecznie typować zakłady wzajemne, powinieneś wiedzieć, które mistrzostwa są najwyższe rangą i tym samym w jakich spotkaniach zawodnicy będą dawać z siebie jeszcze więcej. Do tych najważniejszych turniejów zaliczyć można ATP i WTA, do których należą:

 • Australian Open – zwykle turniej ten otwiera sezon wielkoszlemowy,
 • French Open – drugi turniej Wielkiego Szlema, który rozgrywa się na ceglastej nawierzchni kortów Roland Garros w Paryżu,
 • Wimbledon – najsłynniejszy, a zarazem najstarszy turniej wielkoszlemowy odbywa się na trawiastych kortach w dzielnicy Wimbledow w Londynie. Zgodnie z tradycją odbywa się w lipcu,
 • US Open,
 • Finały sezonów ATP i WTA.
Czytaj również:  Jak transfery (przelewy) online mają wpływ na obstawianie?