Jak obstawiać Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn?

Każdego roku, we wrześniu organizowane są Mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystępują 24 najlepsze drużyny Starego Kontynentu, a bukmacherzy szykują najlepsze propozycje zakładów na nadchodzące wydarzenia. Choć w tym roku Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn są już za nami, to i tak warto wiedzieć, jak typować zakłady w ramach tego wydarzenia sportowego.

Jak typować Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn?

Każdy doświadczony typer wie, że obstawianie wyników siatkówki nie należy do najłatwiejszych. Na ostateczny wynik spotkań wpływ ma szereg różnorodnych czynników, a przy tym, często dochodzi do sytuacji, w których wyraźni faworyci ostatecznie nie wygrywają spotkania. Idealnym przykładem na potwierdzenie tej tezy są Igrzyska Olimpijskie w Tokio z 2020 roku, kiedy to biało-czerwoni byli określani czarnym koniem igrzysk, a ostatecznie musieli oddać zwycięstwo zawodnikom z Francji. Taki wynik zaskoczył wielu typerów, a przy tym okazał się bolesny dla wiernych kibiców męskiej drużyny siatkówki, jednak idealnie oddał nieprzewidywalność tej dyscypliny sportowej.

Podczas typowania Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn warto wziąć pod uwagę dane statystyczne. Choć jak wspomnieliśmy, nie zawsze wygrywają faworyci, to w spotkaniu z wyraźnie słabszą drużyną niemal na pewno wygrają ci wyżej oceniani. Chcąc wejść do świata zakładów bukmacherskich musisz zaprzyjaźnić się ze statystykami. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportową będziesz typował, zawsze jest to główny punkt odniesienia, który powinieneś brać pod uwagę podczas typowania zakładów. Analizując statystyki, zwróć uwagę w szczególności na takie pozycje, jak wyniki poszczególnych drużyn, na boisku własnym oraz w roli gości. Niemal zawsze zespoły wszystkich dyscyplin sportowych radzą sobie wyraźnie lepiej, podczas grania na własnym terenie. Wpływ na takie wyniki ma nie tylko doskonała znajomość boiska, ale również potężne wsparcie kibiców, którzy zagrzewają drużynę do walki.

Czytaj również:  Zagraniczne typy bukmacherskie – gdzie ich szukać?

Chcąc typować określone spotkania, zawsze bież pod uwagę skład obu drużyn. Szczególną uwagę zwróć na listy kontuzjowanych zawodników. Niekiedy dochodzi do sytuacji, że w wyniku kontuzji, do rywalizacji nie stanie kluczowy zawodnik drużyny. Wówczas często znajduje się ona na wyraźnie słabszej pozycji i w efekcie oddaje punkty rywalowi.

Pamiętaj, że skład zawodników, którzy staną do walki podczas Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn znany jest na kilka dni przed planowanym meczem. Dlatego wstrzymaj się z typowaniem do momentu, w którym zostaną wskazane składy pełnych drużyn. W ten sposób znacząco zwiększysz swoją szansę na postawienie odpowiedniego typu.

mistrzostwa europy w siatkówce mężczyzn

Gdzie obstawiać ME w siatkówce mężczyzn?

Jeżeli planujesz przystąpić do typowania Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn, powinieneś wcześniej zapoznać się z ofertą bukmacherów. Mimo wyraźnych sukcesów naszych drużyn siatkarskich na arenie międzynarodowej, siatkówka w ofercie legalnych polskich bukmacherów dalej nie cieszy się aż tak dobrą opinią jak piłka nożna. Oferta niektórych operatorów ogranicza się do niezbędnego minimum, nie dając tym samym wystarczającego pola do manewru. Jeżeli zależy ci na pełnej swobodzie w typowaniu zakładów na piłkę siatkową mężczyzn, sprawdź co przygotowali operatorzy i wybierz tego, z najciekawszą ofertą zakładów, skupiając się na ofercie przedmeczowej i na żywo, a także propozycjach dla zakładów długoterminowych.

W kolejnym kroku zwróć uwagę na wysokość proponowanych kursów. Choć w większości przypadków propozycje bukmacherów nie różnią się znacząco między sobą, to niekiedy, jeden proponuje wyraźnie wyższe kursy. Te z kolei bezpośrednio przekładają się na wysokość Twojej wygranej. Jeśli więc zależy ci na tym, by twój zarobek z zakładów bukmacherskich był jak najwyższy, nie żałuj czasu poświęconego na zapoznanie się z ofertą kursową legalnych polskich bukmacherów.

Na sam koniec sprawdź, czy bukmacherzy proponują jakieś ciekawe promocje na spotkania w ramach Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Wielu bukmacherów przygotowuje dla swoich graczy ciekawe promocje tematyczne, pozwalające na zwiększenie wysokości wygranej lub postawienie zakładu bez udziału środków własnych. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, możesz również zapoznać się z promocjami startowymi u legalnych polskich bukmacherów. Obecnie zdecydowana większość operatorów zakładów wzajemnych wprowadziła bonusy startowe, które pozwalają nowym graczom zgarnąć od kilkuset do kilku tysięcy złotych na typowanie zakładów w dowolnych kategoriach.

Czytaj również:  Jak znajdywać top typy na tenis?
mistrzostwa europy w siatkówce mężczyzn

Na sam koniec, choć nie mniej ważne, pamiętaj, by typować zakłady bukmacherskie wyłącznie u legalnie działających operatorów zakładów wzajemnych. Każdy bukmacher, by zostać dopuszczonym do organizacji zakładów wzajemnych na terenie Polski, musi posiadać aktywną licencję, wydawaną przez Ministra Finansów. Choć na rynku działa około dwudziestu legalnych polskich bukmacherów, to mimo wszystko pojawiają się również ci działający w podziemiu. Niekiedy, chcąc przyciągnąć większą liczbę graczy, proponują wyraźnie wyższe kursy, niż te dostępne u legalnych bukmacherów. Jednak musisz pamiętać, że typując w takich miejscach nie tylko możesz nie odzyskać swoich pieniędzy, ale dodatkowo możesz zostać obarczony wysoką karą finansową.