Jak obstawiać derby Barcelona – Espanyol?

Liga hiszpańska jest bez wątpienia jedną z najbardziej widowiskowych i ciekawych lig piłkarskich w Europie oraz na świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ hiszpańska piłka od wielu lat odnosiła i odnosi ogromne sukcesy zarówno na arenie międzynarodowej, jak również klubowej. W samej lidze hiszpańskiej gra wiele klubów prezentujących wysoki poziom jakości piłkarskiej. Nic więc dziwnego, że często odbywają się tam mecze pomiędzy silnymi zespołami określane mianem hitów. Nie bez znaczenia są również starcia derbowe. Do ich grona można zaliczyć między innymi potyczki Barcelona Espanyol. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich meczów oraz sposobów ich obstawiania.

Sytuacja i forma ligowa obu ekip

Przede wszystkim w przypadku meczów pomiędzy FC Barceloną, a RCD Espanyol mamy do czynienia z derbami miasta Barcelona. Pomimo sporej różnicy klas obu drużyn, warto pamiętać, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, a potencjalnie słabsza drużyna jest w stanie dobrze zmotywować się na silniejszego przeciwnika i sprawić niespodziankę. W związku z tym oglądanie takich meczów daje dużo emocji i satysfakcji, ale ich typowanie powinno być dość ostrożne.

FC Barcelona ma wielu kibiców na całym świecie, w tym również w Polsce, a ich liczba wzrosła po przejściu Roberta Lewandowskiego do tej ekipy. Można śmiało stwierdzić, że po ostatnim kryzysie nie ma już śladu drużyna notuje bardzo dobre wyniki plasując się w czołówce ligowej tabeli. Po drugiej stronie jest lokalny rywal RCD Espanyol, który przegrywa ostatnio sporo spotkań i najprawdopodobniej środek tabeli albo walka o utrzymanie to wszystko na co stać tę drużynę w najbliższych miesiącach, a nawet latach. Barcelona radzi sobie świetnie w meczach domowych i na wyjazdach, natomiast Espanyol punktuje ostatnio częściej na wyjazdach. Dodajmy do tego silną motywację do walki z lokalnym rywalem i mamy już argumenty przemawiające za tym, że w parze Barcelona Espanyol drużyna FC Barcelona wcale nie musi mieć łatwego zadania.

Czytaj również:  Mecze dzisiaj - co warto obstawić?

Historia bezpośrednich starć obu ekip

Jeśli wziąć pod uwagę dane historyczne to na zdecydowanego faworyta wyrasta FC Barcelona, która wygrała 47 spotkań, przegrała tylko 8 oraz 20 razy zremisowała. W ostatnich latach Espanyolowi udawało się urwać punkty Barcelonie tylko 2 razy i nie były to mecze wygrane, a jedynie zremisowane. W związku z tym sugerując się historią można pomyśleć o dość łatwej przeprawie stojącej przed FC Barceloną.

Porady dotyczące typowania pary FC Barcelona Espanyol

Obstawianie meczu arcelony z Espanyolem wydaje się być na pierwszy rzut oka proste, jednak sprawą absolutnie konieczną jest zwrócenie uwagi na wiele istotnych spraw przedstawionych poniżej:

  • Obstawianie zwycięstwa FC Barcelony – teoretycznie ten typ przychodzi jako pierwszy na myśl. Warto jednak pamiętać, że ze względu na historię starć obu ekip oraz ich formę w ostatnich sezonach kurs na taki wynik jest dość niski i mało opłacalny. W związku z tym warto pomyśleć o typach, takich jak wygrana Barcelony różnicą 2 albo 3 bramek. Z drugiej strony są to derby rządzące się swoimi prawami. Takie mecze bywają ciężkie i może w nich dojść do niespodzianki, albo niskiej wygranej faworyta po zaciętym spotkaniu.
  • Ze względu na to, że Barcelona lubi ofensywną piłkę, a jej ostatnie zakupy to potwierdzają, warto zastanowić się nad obstawianiem typów na rzuty rożne. Możliwe jest obstawianie na przykład większej ilości niż 5 rzutów rożnych Barcelony albo jakiejś niskiej ilości tych stałych fragmentów gry dla RCD Espanyol. Kursy na takie wydarzenia z pewnością są ciekawsze w porównaniu z kursami na zwycięzcę meczu.
  • Remis – jest to dość ryzykowny, ale opłacalny typ. Kurs na takie wydarzenie jest dość wysoki, ale w kilku ostatnich sezonach mecze derbowe Barcelona Espanyol kończyły się remisami. Jest to spowodowane silnym zmotywowaniem teoretycznie słabszej drużyny, która chce się pokazać z jak najlepszej strony w derbach własnego miasta.
  • Przy typowaniu, warto zwrócić uwagę na sytuację obu drużyn krótko przed meczem. Istotne są informacje, takie jak zawieszenia kluczowych graczy z powodu kartek czy też absencje spowodowane kontuzjami. W wyniku takich wydarzeń teoretycznie silna drużyna może pokazać się ze słabej strony.
Czytaj również:  Barca vs Bayern – jak typować wielki klasyk?

Kilka słów na temat internetowego hazardu i obstawiania meczów

Typowanie wyników spotkań piłkarskich oraz innych wydarzeń sportowych może być świetnym sposobem na generowanie dodatkowych źródeł przychodu dla osób, które posiadają pewną wiedzę oraz doświadczenie w tym zakresie i są obeznane z daną dyscypliną sportu. Warto pamiętać o odpowiedzialnej grze i przeznaczać na taką zabawę jedynie ograniczone środki. Dobrym pomysłem jest ustanowienie pewnego miesięcznego limitu kwoty, którą można wydać na bukmacherkę.

Kolejną ważną sprawą jest legalność bukmacherów internetowych. Firmy takie muszą posiadać licencję na działalność w Polsce i są zobowiązane do płacenia podatków na terenie naszego kraju. Oprócz polskich firm, takich jak STS, warto zwrócić uwagę na oferty ciekawych legalnych bukmacherów zagranicznych, takich jak między innymi Superbet.