HIT, czyli mecz Olympique Lyon Olympique Marsylia

Ligue 1 czyli francuska ekstraklasa piłki nożnej to rozgrywki zaliczane do grupy najciekawszych i najsilniejszych lig piłkarskich w Europie i na świecie. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ są to rozgrywki, w których uczestniczy mnóstwo interesujących ekip reprezentujących doskonałe umiejętności oraz poziom sportowy, który jest niezwykle wysoki. Każdego roku, kibice mogą być świadkami wielu hitowych starć, które stanowią również nie lada gratkę dla typerów obstawiających wydarzenia sportowe. Jeśli chodzi o spotkania rozgrzewające międzynarodową publiczność do czerwoności to godny uwagi jest między innymi mecz Olympique Lyon Olympique Marsylia.

Historia bezpośrednich starć obu zespołów

Dokonując analizy meczu w zakresie typowania zwycięzcy oraz innych zdarzeń, warto zwrócić uwagę nie tylko na aktualną formę zespołów i ich miejsca w tabeli, ale również na statystyki bezpośrednich meczów pomiędzy Lyonem, a Marsylią. Jeśli chodzi o hitowy mecz Olympique Lyon Olympique Marsylia sytuacja w lidze nie ma dużego znaczenia, ponieważ nawet w przypadku słabszej formy którejś z ekip, potrafi się ona zwykle zmotywować na mocnego przeciwnika. Innymi słowy nie wolno skazywać klasowej ekipy na porażkę, nawet w przypadku tymczasowego spadku formy. Takie hitowe starcia są pod wieloma względami podobne do derbów, ponieważ rządzą się własnymi prawami.

Biorąc pod uwagę ostatnie bezpośrednie mecze wspomnianych wyżej ekip to częściej zespół z Lyonu wychodził zwycięsko z tych konfrontacji. Warto jednak pamiętać, że w znacznej większości przypadków były to spotkania wyrównane, w których to jedna bramka różnicy decydowała o wygranej. W historii starć pomiędzy zespołami z Lyonu i Marsylii można zauważyć też sporo remisów, w których padały bramki. Biorąc pod uwagę kompletną historię, a nie tylko ostatnie mecze, bilans jest znacznie bardziej korzystny dla Olympique Lyon. Klub ten wygrał 27 meczów, przegrał 13, a w 26 spotkaniach padł remis.

Czytaj również:  Które drużyny Ligue 1 warto obstawić?

Co warto wiedzieć o formie obu zespołów?

Jeśli chodzi o mecz Olympique Lyon Olympique Marsylia to można zauważyć, że oba zespoły od pewnego czasu prezentują całkiem wyrównany poziom jakości piłkarskiej. Innymi słowy wygrywają sporo meczów z wieloma rywalami ligowymi, ale przytrafiają im się również remisy czy też przegrane spotkania, ale najczęściej dotyczą one starć z drużynami z czołówki ligowej. Nic dziwnego również w tym, że w większości spotkań, zespoły te wykorzystują atut własnego boiska, więc przy typowaniu warto brać pod uwagę gospodarza meczu. Rzecz jasna, przy tak wyrównanych ekipach, goście również mają dużą szansę na zwycięstwo.

Przykłady ciekawych typów dla pary Lyon – Marsylia

Biorąc pod uwagę mecz Olympique Lyon Olympique Marsylia wiele typów jest uzależnionych od aktualnej sytuacji i czynników takich jak forma, kontuzje, pauzowanie zawodników za kartki, itp. Trzeba mieć na uwadze to, że starcia pomiędzy tymi ekipami są zawsze uznawane za hitowe, więc należy spodziewać się zaciętej rywalizacji. Oznacza to, że istnieje pewna ogólna strategia typowania takich meczów, którą można uwzględnić w swoich analizach i przewidywaniach. W starciu Lyonu z Marsylią można więc poważniej zastanowić się nad poniższymi typami.

  • Remis –  na 66 rozegranych meczów, w aż 26 spotkaniach padł wynik remisowy. To z kolei oznacza, że aż 39% spotkań pomiędzy Lyonem, a Marsylią kończy się bez rozstrzygnięcia. Remisy zwykle mają dobre kursy, a w tym przypadku mamy zacięte spotkanie, w którym prawdopodobieństwo takiego rezultaty jest bardzo wysokie.
  • Wygrana Olympique Lyon – jeśli ktoś boi się obstawiać remis to sensowną opcją wydaje się być również wytypowanie Olympique Lyon na zwycięzcę meczu. Zawodnicy tej ekipy wiele razy pokonywali drużynę z Marsylii, zarówno na własnym boisku, jak również na terenie przeciwnika. Typując taki wynik należy jednak zachować dużą dokładność i ostrożność w analizie. Dla bezpieczeństwa warto pomyśleć o typie z podpórką, czyli obstawienie wygranej Lyonu lub remisu.
  • Obie drużyny zdobędą przynajmniej jedną bramkę – ten typ jest również bardzo interesujący, jeśli chodzi o mecz Olympique Lyon Olympique Marsylia, ponieważ ma on duże szanse powodzenia. Patrząc na historię bezpośrednich starć, zarówno w meczach remisowych oraz w takich, które wyłaniały zwycięzcę rzadko zdarzało się, aby któraś drużyna nie zdobyła bramki. Typ ten można obstawić samodzielnie albo dołączyć go do typu na drużynę wygrywającą.
Czytaj również:  Jak wygląda aktualna liga francuska tabela?

Warto też zwrócić uwagę na inne interesujące typy obejmujące ilość bramek, rzutów rożnych czy też bramek w meczu (dobra opcja to powyżej 2,5 bramki). Spotkania pomiędzy tymi zespołami są zwykle wyrównane i nikt w nich nie kalkuluje. W związku z tym kibice i typerzy mogą liczyć na świetny mecz z licznymi akcjami bramkowymi, golami oraz ostrą grą. Ta informacja jest niezwykle ważna przy planowaniu typów.

Typowanie meczów Lyonu z Marsylią – o czym jeszcze warto wiedzieć?

W głównej mierze typowanie takich meczów jest interesującą rozrywką stanowiącą ciekawą metodę walki z nudą. Osoby zainteresowane sportem mogą sprawdzić czy są rzeczywiście ekspertami, jeśli chodzi o piłkę nożną. Warto wykorzystywać własną intuicję, wiedzę i zainteresowania do generowania dochodu oraz zapewnić sobie dodatkowe emocje podczas oglądania meczu. Z drugiej strony należy pamiętać o rozsądnej i odpowiedzialnej grze, aby uniknąć uzależnienia i poważnych problemów.