Gala złotej piłki – jak ją obstawiać?

Gdy sezon piłkarski dobiega końca, wówczas legalni bukmacherzy przygotowują kursy na zwycięzców podczas gali Złotej Piłki. Ostatnie dwa lata pokazały, że wyniki gali potrafią naprawdę zaskoczyć. Szczególnie mocno odczuli to Polacy, którzy liczyli na tytuł dla Roberta Lewandowskiego. Niestety decyzja sędziów nie podlegała dyskusji i tak Złota Piłka dwukrotnie przeszła Lewemu koło nosa. Tym samym mogliśmy zobaczyć, że nawet faworyt może przegrać w plebiscycie. Jeśli więc planujesz typować zwycięzcę Złotej Piłki w tym roku, musisz wiedzieć, jak się do tego przygotować, by nie stracić na przegranym typie. Na szczęście z pomocą przyjdą ci nasze wskazówki, które pozwolą zminimalizować ryzyko postawienia przegranego kuponu.

Gala Złotej Piłki – gdzie obstawiać zakłady?

Chcąc rozpocząć typowanie gali Złotej Piłki powinieneś wiedzieć, gdzie najlepiej przystąpić do typowania. Legalni polscy bukmacherzy starają się być na bieżąco z najciekawszymi wydarzeniami ze świata sportu, jednak część operatorów skupia się wyłącznie na wydarzeniach typowo sportowych. Aby więc nie tracić czasu na poszukiwanie dostępnej oferty, powinieneś skupić się na czołowych polskich operatorach zakładów wzajemnych.

Na przestrzeni ostatnich lat dało się zauważyć, że zakłady na Złotą Piłkę są dostępne w ofercie takich operatorów jak LV BET, Fortuna i STS. Warto również na bieżąco śledzić ofertę bukmachera Superbet, który wyraźnie ściga czołowych operatorów zakładów wzajemnych.

Jeśli dotychczas nie założyłeś konta u powyższych bukmacherów, to dodatkowo możesz liczyć na atrakcyjne bonusy powitalne dla nowych graczy, które pozwolą ci wytypować zakład przy minimalnym udziale środków własnych.

Kiedy odbędzie się Gala Złotej Piłki?

Zwykle Gala Złotej Piłki odbywała się na przełomie listopada i grudnia. Jednak w tym roku dojdzie do nieoczekiwanej zmiany terminu rozstrzygnięcia konkursu o tytuł najlepszego piłkarza. W 2022 roku Gala Złotej Piłki została zaplanowana na 17 października. Bez zmian pozostaje przy tym miejsce, w którym odbędzie się gala. Tutaj organizatorzy już tradycyjnie stawiają na paryski Theatre du Chatelet.

Czytaj również:  Które mecze w polskiej lidze warto obstawiać?

Nowe zasady przyznawania Złotej Piłki

Jeśli planujesz przystąpić do typowania zwycięzcy, który zgarnie trofeum podczas tegorocznej gali Złotej Piłki, musisz wiedzieć, że organizatorzy wprowadzili istotną zmianę, która z pewnością zaważy na wyniku tegorocznej edycji.

Od 2022 roku trofeum otrzyma zawodnik, który wyróżni się swoimi osiągnięciami podczas konkretnego sezonu – liczonego od sierpnia do lipca, nie jak dotychczas, z podziałem na rok kalendarzowy. Istotę tej zmiany najprościej wyjaśnić możemy na przykładzie naszego Roberta Lewandowskiego, któremu statuetka przeszła koło nosa właśnie z uwagi na wcześniejsze kryteria przyznawania nagród. Gdyby zmiana została wprowadzona wcześniej, nasz snajper mógłby się pochwalić przynajmniej jedną statuetką, a tak dalej w oczach sędziów pozostaje niedoceniony.

Kolejna istotna zmiana dotyczyć będzie Mistrzostw Świata 22, te nie będą uwzględniane podczas głosowania na najlepszego piłkarza.

Faworyci w wyścigu o Złotą Piłkę 2022

Teoretycznie nie powinno stanowić dużej trudności wytypowanie najlepszego piłkarza na świecie. Niestety historia wyraźnie pokazała, że jurorzy z całego świata często głosują wbrew zdrowemu rozsądkowi, co dodatkowo utrudnia typowanie zakładów wzajemnych. Jednak aby ułatwić ci to zadanie, wskażemy poniżej listę tych piłkarzy, którzy powinni być brani pod uwagę podczas walki o Złotą Piłkę:

  • Karim Benzema
  • Sadio Mane
  • Kevin de Bruyne
  • Robert Lewandowski
  • Mohamed Salah

Oczywiście patrząc po wynikach historycznych, warto wziąć pod uwagę Lionela Messiego, który przez niektórych jurorów umieszczany jest na szczycie listy, a podobny scenariusz może pojawić się również w tym roku.

Jak typować Galę Złotej Piłki?

Nie da się ukryć, że w tegorocznym plebiscycie największe szanse na zwycięstwo ma Karim Benzema. Na zwycięstwo francuza wskazują również wyliczenia bukmacherów, którzy ustawili kurs na ten typ na poziomie zaledwie 1.05. Jego przewagę szczególnie wyraźnie podkreśla fakt, że kursy dla pozostałych zawodników zaczynają się od 13.00 dla Sadio Mane. Szansa tego drugiego może się zmienić po ewentualnym zwycięstwie Liverpoolu podczas finału Ligi Mistrzów. Jednak na chwilę obecną nie zapowiada się, by Benzema miał stracić swoją pozycję.

Czytaj również:  Jak obstawić mecz Anglia - Włochy?

Z uwagi na niskie kursy na zwycięzcę Złotej Piłki, warto wziąć pod uwagę również inne zakłady, jak m.in. znany z tradycyjnych zakładów długoterminowych zakład H2H. Tutaj będziesz miał znacznie większe pole do popisu i co ważniejsze, większą szansę na wygraną.

W zakładach H2H możesz wziąć pod uwagę typy na Lewandowskiego, który prawdopodobnie znajdzie się wyżej w klasyfikacji niż Messi czy Cristiano. Z kolei Massi powinien znaleźć się wyżej niż Cristiano.

Niezależnie od tego, na jaki zakład się zdecydujesz, pamiętaj o tym, jak ważne są statystyki. Choć decyzje jurorów bywają przewrotne, to ostateczna klasyfikacja nie jest całkowicie oderwana od rzeczywistości, czy upolityczniona. Chcąc zgarnąć dodatkową kasę od bukmachera, przed postawieniem zakładu poznaj wyniki typowanych piłkarzy.