Jak typować mecz FC Sevilla – Real Madryt?

fc sevilla – real madryt

Hiszpania jest krajem z bogatymi tradycjami piłkarskimi. Nic więc dziwnego, że zarówno reprezentacja tego kraju, jak również kluby z tego państwa są zaliczane do czołówki, jeśli chodzi o rozgrywki międzynarodowe. Okazuje się, że ciekawe są nie tylko mecze międzypaństwowe z udziałem reprezentacji Hiszpanii czy też mecze w europejskich pucharach, w których czołowe kluby hiszpańskie rywalizują z powodzeniem z zespołami reprezentującymi ligi innych krajów. Bardzo wiele emocji potrafią również dostarczać spotkania w ramach La Liga, czyli najwyższego poziomu rozgrywkowego w Hiszpanii. Do grona interesujących pojedynków można z pewnością zaliczyć mecze FC Sevilla – Real Madryt. Dostarczają one wielu emocji zarówno kibicom, jak również osobom, które zajmują się typowaniem wydarzeń sportowych u legalnych bukmacherów stacjonarnych i internetowych.

Co warto wiedzieć o ekipach z Sevilli i Madrytu?

W obu przypadkach mamy do czynienia z zespołami z czołówki ligi hiszpańskiej, którym jednak od czasu do czasu przytrafiają się jakieś słabsze okresy. Jeśli chodzi o zespół Sevilli to w sezonie 2021/2022 drużynie tej zabrakło 4 i 2 punktów aby zająć miejsce drugie lub trzecie. Ostatecznie ekipa ta uplasowała się na bardzo dobrym czwartym miejscu zapewniającym możliwość gry w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W sezonie 2022/2023 drużyna ta jak na razie radzi sobie słabo znajdując się jak na razie w strefie spadkowej. Oczywiście sezon jest długi i eksperci wiedzą, że tak klasowa drużyna nie tylko uniknie spadku, ale nawet powalczy o miejsce premiowane awansem do europejskich pucharów. Również obecny sezon Ligi Mistrzów nie był zbyt udany dla Sevilii, która nie wywalczyła awansu do fazy pucharowej.

Po drugiej stronie barykady mamy absolutnego giganta zarówno ligi hiszpańskiej, jak również rozgrywek europejskich. Chodzi tutaj oczywiście o Real Madryt. W sezonie 2021/2022 zespół ten zdobył tytuł Mistrza Hiszpanii oraz wygrał Ligę Mistrzów. W obecnym sezonie 2022/2023 Real nadal dominuje w La Liga i pewnie kroczy po kolejny tytuł, ale z pewnością rywale zrobią wszystko, aby pokrzyżować Realowi szyki. Jest to również jedyna drużyna hiszpańska, która zakwalifikowała się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów 2022/2023. Można więc zauważyć, że w aktualnej sytuacji w bezpośrednim starciu FC Sevilla – Real Madryt, faworytem będzie drużyna ze stolicy Hiszpanii.

Czytaj również:  Typowanie meczu BVB vs Sevilla

Aktualna forma obu zespołów

Typując parę FC Sevilla – Real Madryt należy wziąć pod uwagę aktualną formę obu zespołów na krótko przed meczem. Gdyby to spotkanie miało się odbyć dzisiaj to można zauważyć, że Real odnotowuje praktycznie same zwycięstwa i sporadyczne remisy w La Liga, a także radzi sobie świetnie w Lidze Mistrzów, chociaż po zapewnieniu sobie awansu zawodnicy tej ekipy mogą nie grać na 100% swoich możliwości w pozostałych meczach grupowych.

Sevilla z kolei odnotowuje przeciętne wyniki w Lidze Mistrzów i prawdopodobnie do ostatniej kolejki będzie musiała walczyć o zapewnienie sobie miejsca w fazie pucharowej Ligi Europy (do tego konieczne jest zajęcie 3 miejsca w grupie). W lidze hiszpańskiej również ekipie tej idzie słabo, ale trzeba mieć na uwadze, że terminarz ostatnich spotkań uwzględniał mecze z mocnymi drużynami. Na podstawie tych informacji można stwierdzić, że faworytem jest Real, ale Sevilla mimo wszystko jest nadal klasową ekipą, której nie należy lekceważyć.

Historia bezpośrednich meczów

Analizując parę FC Sevilla – Real Madryt warto zwrócić również uwagę na historię bezpośrednich meczów obu tych drużyn. Dotychczas rozegranych zostało aż 67 spotkań pomiędzy tymi zespołami, z których 43 padły łupem Realu Madryt, w 18 wygrała Sevilla, a w zaledwie 6 padł wynik remisowy. Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami rozegrany został 22.10.2022 roku w Madrycie, gdzie Real wygrał 3:1. Poprzednie mecze również w większości padły łupem Realu. Jest to kolejny argument przemawiający za tym, że faworytem tej konfrontacji jest zespół z Madrytu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przy analizie, na krótko przed meczem, warto sprawdzić nie tylko historię ostatnich meczów, ale również aktualną formę drużyn. Bardzo istotne jest też śledzenie aktualności odnośnie zawieszenia zawodników za kartki czy też przerw w grze spowodowanych kontuzjami. Brak jakiegoś kluczowego gracza może bowiem wpłynąć znacząco na poczynania danego zespołu i na końcowy rezultat rywalizacji.

fc sevilla - real madryt

Przykładowe typy na mecz FC Sevilla – Real Madryt

Biorąc pod uwagę rywalizację FC Sevilla – Real Madryt można pokusić się o wytypowanie zwycięstwa gospodarzy lub gości (12) bez remisu, ponieważ taki wynik rzadko pada w spotkaniach tych ekip. Dość pewnym typem jest wygrana Realu Madryt, chociaż jeśli utrzyma się niska forma Sevilli to kurs będzie niski. Można go jednak uwzględnić w jakimś kuponie AKO w celu podbicia łącznej kwoty możliwej do wygrania.

Czytaj również:  Nasze typowanie Mistrzostw Świata 2022

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wytypowaniu konkretnych zdarzeń i rezultatów, bardzo istotną kwestią jest przeprowadzenie dokładnej analizy po to, aby zweryfikować swoje typy i dokonać ich selekcji. Warto również sprawdzać informacje i porady na różnego rodzaju forach internetowych oraz w serwisach poświęconych tematyce bukmacherskiej.