Ekstraklasa tabela wyniki meczów, a obstawianie zakładów

Ekstraklasa cieszy się w Polsce największym zainteresowaniem kibiców. Jako pierwsze w hierarchii liga piłki nożnej zrzesza wyłącznie najlepsze kluby, które doskonale wiedzą, jak zapewnić najwyższe emocje. Właśnie dlatego zakłady na Ekstraklasę pojawiają się w ofercie wszystkich legalnych polskich bukmacherów. Jeżeli planujesz właśnie rozpocząć typowanie rodzimej ligi, powinieneś wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by Twoje typy okazały się skuteczne. W poniższym poradniku przedstawimy Ci najważniejsze wskazówki, które odpowiednio wykorzystane z pewnością wpłyną na poprawę Twoich wyników.

Ekstraklasa tabela – wyniki meczów

Wielokrotnie podkreślamy, jak ważne w typowaniu zakładów bukmacherskich są statystyki i aktualne dane. Nie inaczej jest w przypadku Ekstraligi. Przed przystąpieniem do typowania warto sprawdzić bieżącą sytuację w tabeli wyników meczów. Choć dane w niej zawarte nie pozwolą ci z pełnym przekonaniem wyłonić zwycięzcy, zwłaszcza w początkowych fazach rozgrywek, to dadzą ci pogląd na sytuację na murawie. A jak to wygląda w bieżącym sezonie?

Początek sezonu nie przyniósł szczególnego zaskoczenia w Ekstralidze. Obecnie pierwszą pozycję w tabeli zajmują piłkarze z Wisły Płock, z wynikiem 16 punktów. Tuż za nimi znajduje się wielokrotny mistrz Polski Legia Warszawa, która dotychczas zgromadziła 14 punktów. Podium po zakończonym pierwszym miesiącu rywalizacji zamykają zawodnicy z Pogoni Szczecin z sumą 13 punktów.

Tabelę zamykają Miedź Legnica, Lechia Gdańsk oraz Lech Poznań z sumą kolejno 4, 3 i 1 oczek. Kluby zajmujące środkowe pozycje podążają względnie równomiernie i tak MKS Cracovia Kraków, Widzew Łódź, Korona Kielce i FKS Stal Mielce mają na swoim koncie po 10 punktów. Śląsk Wrocław zgromadził 9 punktów. Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lublin i Górnik Zabrze mają po 8 oczek, RKS Raków Częstochowa z kolei 7. Następni w tabeli są Piast Gliwice i KS Warta Poznań z wynikiem 6 punktów. O podium z pewnością agresywnie zawalczy RKS Radomiak Radom, który obecnie z 11 punktami plasuje się na 4 pozycji.

Czytaj również:  Zobacz, jak wyglądają przykładowe typy ekspertów na Ekstraklasa

Ekstraklasa – statystyki

Mając już pogląd na tabelę wyników meczów Ekstraklasy można przejść do kolejnego kroku, jakim jest analiza statystyk. Analiza zestawień statystyk może się okazać pomocna podczas typowania zakładów bukmacherskich, na rynki inne niż zwycięzca ligi.

Na pierwszy ogień weźmy obecnie najlepszych strzelców. Po tych niespełna dwóch miesiącach pierwsza pozycja należy do Antonio Davida Alvareza Reya i Rafała Wolskiego, którzy już na swoim koncie zebrali 5 bramek. Tuż za nimi znajduje się Maciej Domański z wynikiem 4 goli, a podium zamykają Bartosz Śpiączka i Kamil Wilczek z wynikiem 3 trafień.

Choć nasza rodzima liga nie jest uznawana za szczególnie agresywną, to już na tym etapie mamy zdobywców czerwonych i żółtych kartek. Obecne spotkania przed upływem czasu regulaminowego zakończyli Andrzek Trubeha, Kevin Broll, Tornike Gaprindashvili oraz Sasa Balic. Każdy z nich zajmuje obecnie niechlubną pierwszą pozycję w tym zestawieniu dzierżąc po jednej czerwonej kartce.

W przypadku żółtych kartek możemy dostrzec już większą różnorodność i tal pierwsze miejsce z wynikiem 4 kartek należy do Michała Nalepy. Tuż za nim w zestawieniu znajdują się Patrick Olsen, Dimitrios Stavropoulos, Marc Gual oraz Artur Jędrzejczyk z wynikiem po 3 kartki na zawodnika.

A jak w bieżącym sezonie wyglądają asysty? Tutaj dostrzec można wyraźną przewagę 5 zawodników, którzy zajmują pierwsze dwa miejsca podium. Na 1 miejscu, z wynikiem po 3 asysty znaleźli się Kristian Vallo, Lukas Podolski oraz Said Hamulic. Tuż za nimi, z wynikiem po 2 asysty znaleźli się Victor Garcia oraz Maciej Domański.

Ekstraklasa – tabela wyników meczy, a typowanie zakładów

Przede wszystkim musisz pamiętać, że tabele wyników i statystyki to główna baza wiedzy, która pozwoli ci mieć minimalny pogląd na to, jak kształtują się rozgrywki. Jednak w rzeczywistości to może się okazać za mało. Przed postawieniem zakładu zapoznaj się z analizami ekspertów, którzy podczas trwających spotkań wyłapali szczególnie ważne niuanse, mogące przeważyć nad wynikiem meczu.

Czytaj również:  Jak znaleźć najlepsze typy od najlepszych typerów

Nasza rodzima liga należy do tych mocno nieprzewidywalnych. Choć z pewnością zapewnia to niesamowite emocje, to utrudnia typowanie. Dlatego przed postawieniem zakładu, pamiętaj o przestrzeganiu kilku prostych zasad:

  • unikaj kuponów kombi – polska liga i bez tego jest trudna do wytypowania, a zwiększając liczbę zdarzeń na kuponie dodatkowo zmniejszasz swoją szansę na wygraną,
  • typuj 2-3 bramki na mecz – jak pokazują poprzednie sezony, ten rynek może się okazać dla ciebie dochodowy, ponieważ nasi piłkarze w zaledwie 25,5% spotkań zakończyli mecz z wynikiem 1 bramki,
  • stawiaj na gospodarzy – tendencja do wygrywania na własnym boisku nie dotyczy wyłącznie naszych piłkarzy, nie od dziś wiadomo, że zawodnicy znacznie lepiej czują się na własnym terenie, dlatego warto to wykorzystać dla własnych sukcesów,
  • rozważ BTTS – ostatnie starcia pokazały, że nasi piłkarze często kończą mecz remisem, dlatego warto rozważyć zakład na BTTS.