Dart – ciekawa opcja do obstawiania

Dart to ulubiona rozgrywka bywalców pubów. Jednak co ciekawe, ten sport, w wykonaniu doświadczonych zawodników potrafi zapewnić ogrom emocji. Rozgrywki światowej klasy charakteryzuje ogromna precyzja, maksimum koncentracji i doświadczenie zawodników. Choć jest to bez dwóch zdań sport niszowy, to u większości legalnych polskich bukmacherów można obstawiać jego wyniki. Najczęściej znaleźć można zakłady na zwycięzców legów, setów i meczów, a także ile 180 padnie podczas rozgrywki. Jeśli planujesz rozpocząć typowanie darta, powinieneś koniecznie zapoznać się z ciekawymi propozycjami typowania, które sprawią, że zakłady bukmacherskie nabiorą nowego wymiaru.

Dart – zasady gry

Chcąc typować jakąkolwiek dyscyplinę sportową, należy przede wszystkim doskonale znać zasady gry. Jako, że dart należy do sportów niszowych, przygotowaliśmy dla ciebie krótkie objaśnienie zasad, jakie obowiązują zawodników.

Głównym zadaniem zawodników jest rzucanie lotek do tarczy i zbieranie punktów. Tarczę wiesza się na wysokości 1,73 m na równiej ścianie. Zawodnicy ustawieni w odległości 2,37 m rzucają lotkami do tarczy. Co ważne, wskazana odległość dotyczy wyłącznie ustawienia stóp zawodników. Ich ramiona mogą wykraczać poza wskazaną odległość.

Leg, czyli rozgrywka, odbywa się między dwoma zawodnikami. Każdy z nich wykonuje rzuty naprzemiennie. Start rozgrywki zaczyna się od ściśle określonej puli punktów, zwykle 301 lub 501, a zadaniem gracza jest doprowadzenie do sytuacji, w której na koncie będą mieli 0 punktów. Ten gracz, który jako pierwszy osiągnie 0, wygrywa rozgrywkę.

Niekiedy można się spotkać z odmianą „double out”, podczas której przy ostatnim rzucie zawodnik musi trafić w pole podwójne lub środek tarczy, co pozwoli na zredukowanie liczby punktów do wymaganego 0. W przypadku, gdy zawodnik przestrzeli 0, wówczas przywraca się jego stan sprzed kolejki, dając tym samym kolejną szansę na zbicie punktów.

Czytaj również:  Czy statystyki sportowe mają realny wpływ na wyniki?

Zasady punktacji darta

Pola wokół tarczy wskazują wartości od 1 do 20. Jednak każdy, kto choć raz widział tarczę do darta wie, że pola różnią się między sobą rozmieszczeniem na tarczy oraz szerokością. Dla każdego pola przypisana jest inna metodologia zliczania punktów:

  • centralne koło – rzut trafiający w centrum koła nazywany jest inner lub inner bullseye, redukuje punkty o 50,
  • zewnętrzny pierścień na środku tarczy – rzut nazywany jest outer lub outer bullseye, redukuje punkty o 25,
  • wąskie pole na środkowym okręgu – obowiązuje punktacja zgodna z numeracją tarczy x3,
  • wąskie pole na zewnętrznym okręgu – obowiązuje punktacja zgodna z numeracją tarczy x2,
  • duże pole – obowiązuje punktacja zgodna z numeracją tarczy.

Trafienie lotką poza tarczę skutkuje nieprzyznaniem punktów, bez możliwości powtórzenia rzutu. Podobnie sytuacja wygląda, w przypadku, gdy lotka odbije się od tarczy, ale nie pozostanie w niej. Podczas jednego rzutu zawodnik może zebrać maksymalnie 60 punktów, a przy trzech 180. Właśnie dlatego profesjonalne rozgrywki trwają stosunkowo krótko. Doświadczenie i umiejętności celowania zawodników sprawiają, że szybko redukują oni punktację do wymaganego 0.

Jak obstawiać dart w zakładach bukmacherskich?

Jak widzisz, dart to naprawdę ciekawa propozycja do typowania zakładów wzajemnych. Jeśli więc rozważasz wybór tej dyscypliny, to powinieneś wiedzieć, jakie rynki warto wziąć pod uwagę. W pierwszej kolejności warto poznać najlepszych zawodników. W przypadku turniejów z ich udziałem istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie oni jako pierwsi zdobędą wymagane 0. Wśród tych najważniejszych nazwisk i pseudonimów występują: Crafty Cockney, The Golden Girl, The Power, John Part, Eric Bristow, Raymond van Barneveld, Trina Gulliver oraz Phil Taylor.

Oferta zakładów na dart jest zbliżona do pozostałych dyscyplin sportowych. Tym samym, gracze mogą typować zakłady długoterminowe na zwycięscę meczu lub turnieju, a także handicapy i dokładny wynik. Dodatkowo, z uwagi na specyfikę sportu można postawić zakład na liczbę setów i liczbę 180-tek.

Czytaj również:  Czy ranking drużyn CS GO pomoże nam w typowaniu?

Bonusy na zakłady na dart u bukmacherów

W zależności od tego, czy preferujesz zakłady w formule na żywo, czy w opcji przedmeczowej, możesz skorzystać z ciekawych propozycji bonusów u większości legalnych polskich bukmacherów. Jednak aby znaleźć odpowiednie bonusy musisz szczegółowo zapoznać się z ofertami bukmacherów. Po odpowiedniej analizie możesz znaleźć ciekawe promocje z podwyższonymi kursami dla konkretnego runku lub zakłady bez ryzyka, które w przypadku błędnego typu pozwolą ci odzyskać postawione środki.

Dodatkowo, możesz skorzystać z atrakcyjnych pakietów powitalnych. W większości przypadków nie stawiają one wymagań dotyczących dyscypliny, którą będziesz typował, a co za tym idzie, zyskujesz pełną dowolność typów. Co więcej, wraz z nadchodzącymi turniejami, takimi jak BDO World Darts Championship, PDC World Darts Championship, World Marchplay, World Grand Prix, UK Open, Premier League Darts, Grand Slam czy Winmau World Masters możesz liczyć na atrakcyjne bonusy tematyczne, gwarantujące możliwość zgarnięcia jeszcze większych wygranych.