Czy statystyki piłkarzy mają duże znaczenie podczas obstawiania?

Przy obstawianiu zakładów bukmacherskich na mecze piłki nożnej, zdecydowana większość graczy pozostaje przy najważniejszych zakładach na wynik meczu. Dużą popularnością cieszą się także handicapy, BTS-y i zakłady under/over. Znając specyfikę i statystyki piłkarzy można jednak pokusić się o obstawienie zakładu na dokonania konkretnego piłkarza. W tym artykule skupimy się właśnie na obstawianiu zakładów na statystyki piłkarzy.

Statystyki piłkarzy a zakłady – co można obstawiać?

Zakłady na statystyki piłkarzy można obstawiać w przypadku popularnych rozgrywek ligowych, takich jak chociażby: Bundesliga, La Liga, Premier League, Serie A, Ligue 1 czy Liga Mistrzów. Takie zakłady są dostępne są również w przypadku meczów reprezentacyjnych. Znając dobrze specyfikę gry oraz formę konkretnego piłkarza, można pokusić się o obstawienie zakładu na jego dokonania w meczu. Najczęściej gracze typują statystyki piłkarzy ofensywnych, obstawiając liczbę strzelnych strzałów oraz tych zawodników, którzy ich zdaniem wpiszą się na listę strzelców.

W przypadku graczy defensywnych, większym zainteresowaniem cieszą natomiast zakłady na kartki. Gracze mają możliwość wytypowania zawodnika. których ich zdaniem zostanie ukarany karą indywidualną. Niektórzy bukmacherzy pozwalają także obstawić liczbę skutecznych interwencji w przypadku bramkarzy. A zatem, także w przypadku zakładów na indywidualne dokonania i statystyki piłkarzy typerzy mogą liczyć na całkiem obszerny wybór zakładów.

Zakłady na liczbę celnych strzałów

Klienci zakładów bukmacherskich mają możliwość obstawienia tego, ile celnych strzałów na bramkę oddadzą konkretni piłkarze. Warto wiedzieć, że takie zakłady są dostępne wyłącznie w przypadku rozgrywek, w których po meczach do wglądu dostępne są oficjalne raporty meczowe. Pozwala to uniknąć kontrowersji i sytuacji, w których bukmacher mógłby inaczej obliczać liczbę celnych strzałów (np. jak liczyć strzał, który ostatecznie został obroniony przez bramkarza, ale poszedł po rykoszecie od obrońcy). Fani piłki nożnej na pewno to wiedzą, ale warto przypomnieć, że strzały, które trafią w słupek lub poprzeczkę i nie skierują się następnie w światło bramki nie są liczone jako strzały celne.

Czytaj również:  2 liga polska – jak ją typować?

Zakłady na strzelców bramek

Najbardziej popularne zakłady na statystyki piłkarzy pozwalają wytypować piłkarzy, którzy strzelą przynajmniej jedną bramkę. W praktyce można obstawiać, kto zdobędzie dwie bramki, a kto zanotuje na swoim koncie hattricka. Można także wskazać, że dany zawodnik wpisze się na listę strzelców w konkretnej połowie lub w obu połowach meczu. Bukmacherzy pozwalają nawet wskazać sposób, w jakim konkretny zawodnik zdobędzie gola, np. strzał głową czy rzut karny.

Zakłady na kartki

Wiedząc, że dany piłkarz gra ostro w obronie i często łapie kartki, można pokusić się o obstawienie zakładu na piłkarzy, którzy naszym zdaniem zostaną ukarani przez sędziego kartką. Zdarzają się sytuacje w ważnych turniejach, w których piłkarze celowo łapią kolejną kartkę, aby pauzować w mniej istotnym meczu i wyczyścić konto na kolejne, ważniejsze mecze. Obstawiając statystyki piłkarzy można obstawić, który zawodnik otrzyma żółtą lub czerwoną kartkę.

Zakłady specjalne na statystyki piłkarzy

Czasami w ofercie bukmacherów można również natrafić na zakłady specjalne, w których typerzy mogą obstawić szczególne zdarzenia oraz zakłady łączone w jednej selekcji, np.: reprezentacja Polski wygra z Holandią, a Robert Lewandowski strzeli przynajmniej jedną bramkę. Do specjalnych zakładów można zaliczyć także typ, w którym dany piłkarz ma zdobyć bramkę, a także zostać ukarany kartką. Bukmacherzy pozwalają nawet wytypować, czy dany zawodnik trafi w słupek lub poprzeczkę. To najlepiej pokazuje, jak obszerne są zakłady na statystyki piłkarzy.

Król strzelców

Gracze mają również możliwość typowania statystyk w szerszym ujęciu czasu, a doskonałym przykładem jest obstawianie zawodnika, który zostanie królem strzelców w rozgrywkach. Przed sezonem 2022/2023 wielu kibiców Biało-Czerwonych obstawiło, że królem strzelców ligi hiszpańskiej zostanie Robert Lewandowski, który po wielu latach spędzonych w Bundeslidze postanowił przejść do Barcelony, aby zawojować La Ligę. Wielkimi krokami zbliżają się natomiast Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, a to kolejna dobra okazja do wytypowania króla strzelców i MVP turnieju.

Czytaj również:  Gdzie obstawiać football? Typy piłka nożna.

Gdzie obstawiać zakłady na statystyki piłkarzy?

Chcesz obstawić zakład, że Robert Lewandowski po raz kolejny wpisze się na listę strzelców? Zakłady na statystki piłkarzy są dość popularne w przypadku prestiżowych rozgrywek, takich jak najważniejsze ligi piłkarskie w Europie, puchary europejskie, a także turnieje reprezentacyjne. Na tego typu mecze można znaleźć kilkaset różnych zakładów, w tym zakłady na dokonania piłkarzy. Wielu bukmacherów oferuje swoim klientom taką możliwość, a jednym z nich jest legalny bukmacher Superbet. Warto odwiedzić ofertę Super Kursów oraz Superofertę gdzie czasami można znaleźć zakłady na statystyki piłkarzy po promocyjnych, specjalnie podwyższonych kursach.