Barca vs Bayern – jak typować wielki klasyk?

Bayern Monachium i FC Barcelona to dwie uznane marki, które mają na swoim koncie wiele sukcesów. Zespoły te dość często trafiały na siebie także w Champions League, z czego dwa razy na etapie półfinałów. Teraz, mecz Barca vs Bayern będzie wzbudzał jeszcze większe emocje, odkąd Robert Lewandowski postanowił zamienić Monachium na Barcelonę. Mamy nadzieję, że do takiego pojedynku dojdzie już w najbliższej edycji Champions League.

Barcelona i Bayern – dwa niezwykle utytułowane kluby

Oba kluby plasują się wysoko w klasyfikacji najbardziej utytułowanych zespołów w historii Ligi Mistrzów. Bayern Monachium sięgał po najważniejsze europejskie trofeum sześciokrotnie, podczas gdy Barcelonie ta sztuka udawała się pięciokrotnie. Bayern dokonał tego po raz ostatni w 2020 roku, a królem strzelców został wówczas Robert Lewandowski. Czy Lewy dołączy do elitarnego grona piłkarzy, którzy zwyciężali Champions League w więcej niż w jednym klubie? Barcelona na to trofeum czeka od 2015 roku. Wiele osób uważa, że przyjście Roberta Lewandowskiego oraz kilku innych, świetnych piłkarzy, pozwoli Blaugranie włączyć się do walki o ten cel. Jeśli chodzi o liczbę tytułów mistrzowskich na podwórku krajowym, tutaj również prowadzi Bayern z wynikiem 32 tytułów. Barcelona, która od lat rywalizuje o prym z Realem Madryt ma na koncie 26 tytułów mistrza Hiszpanii.

Bilans bezpośrednich pojedynków Barca vs Bayern

Tak dwa wspaniałe kluby wielokrotnie musiały spotykać się w Champions League. My weźmiemy pod uwagę wyłącznie współczesny format Ligi Mistrzów. Oto historia spotkań Barca vs Bayern:

  • 1998/1999 – oba zespoły spotkały się w fazie grupowej. Mecz w Monachium wygrał Bayern (1-0), który komplet punktów zdobył także na Camp Nou (1-2).
  • 2008/2009 – tym razem dwumecz Barca vs Bayern decydował o awansie do półfinału. Barcelona wygrała u siebie 4-0 i zremisowała na wyjeździe 1-1 przechodząc do półfinału.
  • 2012/2013 – w półfinale tej edycji bezkonkurencyjny był Bayern, który wygrał u siebie 4-0, a w rewanżu dołożył jeszcze 0-3.
  • 2014/2015 – dwa sezony później Barca vs Bayern ponownie decydował o awansie do finału. Tym razem lepsza okazała się Barcelona zwyciężając 3-0 u siebie i przegrywając 3-2 w Monachium.
  • 2019/2020 – Barcelona i Bayern spotkały się w ćwierćfinale. Ze względu na pandemię decydował tylko jeden mecz. Bayern wygrał 8-2, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.
  • 2021/2022 – tym razem zespoły trafiły na siebie w fazie grupowej. Oba mecze zakończyły się 3-0 na korzyść Bayernu, a Lewandowski w dwumeczu zdobył dwie bramki.
Czytaj również:  Dlaczego warto brać pod uwagę szczegółowe statystyki piłkarskie podczas typowania zakładów?

A zatem, dużo lepszym bilansem może pochwalić się Bayern, który w rywalizacji z Barceloną w Champions League wygrywał osiem spotkań, przy dwóch zwycięstwach Barcy. Tylko raz padł remis.

Jak typować wyniki spotkań Barca vs Bayern?

Klasyki piłkarskie zawsze są trudne do wytypowania, biorąc pod uwagę stawkę spotkania, jak również nastawienie obu zespołów. Patrząc na historyczne spotkania, w konfrontacji Barca vs Bayern zawsze padało sporo bramek, a najrzadszym wynikiem był remis. Nie oznacza to jednak, że taka tendencja utrzyma się w kolejnych spotkaniach. Na pewno zawsze warto brać pod uwagę stawkę meczu, aktualną sytuację kadrową obu zespołów, a także formę z ostatnich spotkań. Choć w rywalizacji H2H w ostatnich spotkaniach dużo lepiej radził sobie Bayern Monachium, to oba kluby przeszły ostatnie naprawdę duże zmiany, w tym wymieniając się dwukrotnym najlepszym piłkarzem FIFA. Przy najbliższym spotkaniu wielu typerów na pewno obstawi zakład na bramkę Roberta Lewandowskiego.

Kiedy najbliższe spotkanie Barcelony i Bayernu?

Na ten moment nie ma zaplanowanych spotkań Barca vs Bayern, ale już niebawem poznamy kształt fazy grupowej Champions League w sezonie 2022/2023. Być może drużyny te po raz kolejny trafią na siebie już na tym etapie. Jeśli nie, biorąc pod uwagę, że zarówno Barcelona, jak i Bayern zaliczane są do grona faworytów do triumfu w Lidze Mistrzów, do takiego spotkania być może dojdzie na późniejszym etapie rozgrywek. Biorąc pod uwagę, że Robert Lewandowski miałby okazję zmierzyć się ze swoim dawnym klubem, a także odpłacić się za niezbyt serdeczne pożegnanie z Monachium, mamy nadzieję, że do takiego spotkania dojdzie już niebawem.

Gdzie obstawiać zakłady na mecz Barca vs Bayern?

Jedno jest pewne – rywalizacja Barca vs Bayern ponownie przyciągnie szerokie grono typerów, którzy postarają się skutecznie przewidzieć wynik tego meczu. W ostatnich meczach pomiędzy tymi klubami dużo częściej wygrywał Bayern Monachium, ale być przy najbliższej konfrontacji, także za sprawą Roberta Lewandowskiego wynik będzie inny. Piłkarskie klasyki można obstawiać w serwisie bukmachera Superbet, który może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą zakładów na piłkę nożną. Mecze Champions League u tego bukmachera można obstawiać zarówno w ofercie przedmeczowej, jak również w ofercie zakładów na żywo.

Czytaj również:  Sprawdź aktualne typy Fulham Leeds