Angielska premiership – jak obstawiać angielską Premiership?

Angielska Premiership to najwyższa liga rozgrywkowa piłki nożnej w Anglii. Większość kibiców posługuje się formalną nazwą Premier League, ale wciąż nie brakuje osób, które stosują nazwę potoczną, która funkcjonowała jeszcze w latach 90. Niezależnie od nazewnictwa, angielska Premiership gwarantuje bardzo wysoki i wyrównany poziom oraz plejadę gwiazd. Nie dziwi zatem fakt, że jest ona jedną z najchętniej obstawianych lig piłkarskich w Europie.

Najważniejsze informacje o rozgrywkach Premiership

W Premiership występuje 20 zespołów, a system kołowy rozgrywek oferuje nam 38 kolejek spotkań. Każda drużyna rozegra z każdym rywalem dwa spotkania – mecz domowy i mecz wyjazdowy. Zespół, który na przestrzeni 38 kolejek zdobędzie najwięcej punktów, wywalczy mistrzostwo Anglii. Pod względem współczynniku UEFA Anglia zajmuje pierwsze miejsc w rankingu lig europejskich, wyprzedzając Hiszpanię, Niemcy i Włochy. Dzięki temu, cztery najlepsze zespoły zapewniają sobie udział w fazie grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów, natomiast zespół z piątego miejsca zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Trzy najsłabsze zespoły spadają natomiast do Championship. Angielska Premiership należy do grona najchętniej obstawianych rozgrywek sportowych, a wszystko za sprawą niezwykle wyrównanego i wysokiego poziomu.

Typujemy mecze angielskiej Premiership – na co zwrócić uwagę?

Liga angielska jest bardzo wyrównana i na starcie sezonu mamy przynajmniej kilku faworytów do walki o mistrzostwo kraju. Jest to również liga „długodystansowa”, ponieważ składa się z aż 38 kolejek spotkań. Szukając najbardziej opłacalnych zakładów bukmacherskich trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, a mianowicie: formę zespołów w ostatnich meczach, statystyki, terminarz i natężenie spotkań poszczególnych zespołów, sytuację kadrową oraz miejsca w tabeli. Osoby na bieżąco śledzące angielską Premiership dużo łatwiej są w stanie dobrać najlepsze pomysły na zakłady.

W analizie przedmeczowej należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na przebieg spotkania. Na tej podstawie można ocenić prawdopodobieństwo określonego wyniku, a następnie sprawdzić, czy kurs na taki wynik jest adekwatny. Angielska Premiership zalicza się do najchętniej obstawianych lig piłkarskich na świecie, dzięki czemu, oferta bukmacherów jest naprawdę rozbudowana. Na pewno nie warto ograniczać się do zakładów na wynik meczu.

Czytaj również:  Czy reprezentacja Francji skład 2020 wygra Mistrzostwa Świata?

Jak skuteczniej obstawiać zakłady na angielską Premiership?

Zdecydowana większość graczy obstawia angielską Premiership wybierając zakłady na wynik meczu (1×2), ewentualnie podwójną szansę lub zakład bez remisu. Warto jednak przestudiować dokładniej pełną ofertę zakładów i poszukać najbardziej adekwatnych zakładów pod kątem statystyk ligi. Do takich zakładów możemy zaliczyć: BTS (obie strzelą), zakłady powyżej/poniżej na liczbę bramek, stałe fragmenty gry, kartki, strzelców bramek, jak również zakłady, w których można wytypować, a których dokładnie minutach meczu padną bramki. Angielska Premiership w ofercie bukmacherów może zaoferować nawet ponad 1000 różnorodnych zakładów, jest z czego wybierać.

Nie masz pomysłu na zakład? Być może korzystną opcją będzie skorzystanie z typów i analiz bukmacherskich tworzonych przez innych graczy. Cennym źródłem informacji są chociażby grupy tematyczne na portalach społecznościowych, jak również programy na Youtubie tworzone przez ekspertów. Nie ma jednej, skutecznej recepty na skuteczne obstawiania wyników Premier League. Na pewno warto jednak stale rozwijać swoją wiedzę o rozgrywkach i zgłębiać informacje o klubach oraz piłkarzach. W ten sposób dużo łatwiej można wyselekcjonować najbardziej opłacalne zakłady.

Angielska Premiership w sezonie 2022/2023

Głównym faworytem do mistrzostwa, podobnie jak w poprzednich latach, jest Manchester City, który w pięciu ostatnich sezonach czterokrotnie sięgał po tytuł. Zaskakująco dobrze sezon rozpoczął Arsenal Londyn, który walczy o pierwsze od 19 lat mistrzostwo kraju. Dobrze spisują się także inne kluby z Londynu: Tottenham oraz Chelsea. Zaskoczeniem na minus jest natomiast Liverpool, który po 9 kolejkach traci już ponad 10 punktów do lidera, co przy specyfice angielskiej Premiership praktycznie wyklucza The Reds z wyścigu o mistrzostwo Anglii w tym sezonie.

Angielska Premiership – gdzie obstawiać zakład bukmacherskie?

Duży wpływ na satysfakcję z obstawianych zakładów bukmacherskich ma oczywiście serwis bukmacherski, w którym gracz realizuje swoje kupony. W końcu kluczowym czynnikiem wpływającym na wysokość wygranych są kursy. Angielska Premiership jest dostępna w ofercie legalnego bukmachera Superbet, który może zagwarantować swoim klientom bardzo bogatą ofertę zakładów przedmeczowych oraz zakładów na żywo. Co więcej, bukmacher posiada również liczne promocje i bonusy, dzięki którym można zdobyć dodatkowy kapitał na grę lub uzyskać wyższe wygrane z prawidłowo wytypowanych kuponów. A zatem, jeśli interesują Cię zakłady bukmacherskie na angielską Premiership w piłce nożnej, Superbet to odpowiednie miejsce do typowania wyników.

Czytaj również:  Proponujemy: Spartak Legia – typy